Hned druhý den dojezd na kopec

nabor

Po spíše symbolické plážové časovce se Vuelta rozjede hodně zostra. Peloton čeká absentujícími rozdíly v celkovém pořadí okořeněný dojezd na „trojku“ Alto de la Mesa.

Z Alhaurín de la Torre, kde Chris Froome dokonal svůj letošní triumf na Ruta del Sol, zamíří trasa nejprve na západ a pak severně. Závodníci pojedou malebným andaluským vnitrozemím a dorazí do skal. Právě jimi vede cílová „Královská stezka“, jak lze přeložit místní název Caminito del Rey. Konkrétním místem dojezdu je však Alto de la Mesa, na něž se bude vyjíždět nově zbudovanou cestou o délce 3,4 kilometrů a průměrném sklonu 7 %. Ani prémie třetí kategorie nejsou na Vueltě jen tak do počtu a dnešní vítěz po etapě obdrží vedle červeného dresu po zásluze i puntíkatý trikot pro krále hor.

Teploty půjdou nad třicet, bude převážně slunečno a takřka bez větru, tedy pro některé ideální a pro jiné vražedné podmínky.

profile-02 vueTypickým jezdcem pro tento typ dojezdu, navíc napříč sezónou ve výborné formě, je Alejandro Valverde. Zisk červeného dresu by byl vítaným vykročením z Quintanova stínu. Zatápět by mu měla v první řadě Kaťuša a její dvojka Dani Moreno – Joaquim Rodríguez, kteří mohou vytěžit právě ze vzájemné spolupráce.

Nažhavený na Vueltu je ale rovněž Sergio Henao či Johan Esteban Chaves. Z kolumbijské party by mohl zabodovat i Duarte, Torres, Atapuma anebo samozřejmě Quintana. Dále sledujme Dana Martina a pochopitelně všechny, kteří to myslí vážně s celkovou výhrou – nepůjde-li o rozestupy na trati, ve hře stále zůstanou bonusové vteřiny pro první tři v cíli.

Druhá etapa Vuelty 2015 začíná ve 13:36. První přenosy se připojí kolem půl páté a střední odhad dojezdu je v 17:40.