Herald Sun Tour předvede tradiční všehochuť

nabor

Australský pětidenní závod, který loni vyhrál Cameron Meyer z Oricy, se vrací v plné síle.

63. ročník startuje ve středu, stejně jako tři další etapové závody ve Francii, SAE a Španělsku. Na startu stojí dvojnásobný vítěz Tour de France Chris Froome, kometa Caleb Ewan či italský matador Damiano Cunego.

Prolog – Melbourne › Melbourne (2.1 km)

Závod začne velmi krátkým prologem, který by mohl sedět jak Froomovi a Bobridgovi tak i sprinterům, kteří by mohli překvapit. Uvidíme jak se s jedním z nejkratších prologů vůbec, startovní pole popere.HST prolog

 

 

 

 

1. etapa – Healesville › Healesville (126 km)

První etapa s hromadným startem a hned kopec první kategorie, která vrcholí něco málo přes 20 km před cílem. Nejspíše se už tady předvedou favorité na výhru jako Froome, Cunego či Lachlan Norris. Zkusí někdo nastoupit a dojet do cíle sám? Nebo zůstane větší skupina, která si to rozdá ve sprintu? Nechme se překvapit.HST 1

 

 

 

 

2. etapa – Yarra Glen › Moe (144 km)

Tato etapa se zvlněným povrchem včetně 3 horských prémií, by měla sedět sprinterům, kteří umí přejet menší kopce. Tedy například Caleb Ewan či Niccoló Bonifazio.

hst 2

 

 

 

 

 

3. etapa – Traralgon › Inverloch (146 km)

Třetí etapa bude jediná čistě sprinterská. Očekává se hromadný dojezd pelotonu a následný spurt o vítězství. Hlavními favority budou Ewan, Bonifazio a Adrian Hegyvary z United Healthcare.

hst 3

 

 

 

 

 

4. etapa – Arthurs Seat › Arthurs Seat (122 km)

Náročná poslední etapa slibuje vyvrcholení souboje o výhru. Se třemi prémiemi 1. kategorie bude tato krátká etapa velmi náročná a nabídne rozuzlení celého závodu. Hlavním adeptem na vítězství bude bezesporu Chris Froome.

hst 4

 

 

 

 

 

Hlavní favorité na celkové vítězství

Chris Froome (Sky)

Damiano Cunego (Nippo-ViniFantini)

Lachlan Norris (Drapac)

Lucas Hamilton (Výběr Austrálie)