Hattrick pro Kittela? Tour čeká další spurt

nabor

Víkend v pohoří Jura se blíží. Přičteme-li den volna, čekají spurtery tři poměrně plonkové dny. O to větší bude jejich motivace uspět v tranzitní sedmé etapě.

7. etapa profil Tour de France 2017Také čtvrtá spurterská etapa letošní Tour bude měřit přes 200 kilometrů. A profil ani tentokrát žádné záludnosti nechystá. Nadto bude dojezd ve vinařském kantonu Nuits-Saint-Georges, jemuž dominuje především červená odrůda Pinot noir, mimořádně technicky jednoduchý. Vítr se přizpůsobí směřování etapy na jih a povane opět z boku, ze západu. To platí i pro vcelku širokou pětikilometrovou cílovou rovinu, která míří naopak k severu. V parném počasí mohou přijít první bouřky.

Rovinatá etapa přichází stylově na 47. narozeniny Erika Zabela. Dokonce ještě stylověji, než organizátoři plánovali. Poté, co arbitráž definitivně utnula snahu týmu BORA vrátit dnes do závodu Petera Sagana, je Zabelův rekord šesti zelených dresů v řadě minimálně na pět let v bezpečí. Může tak v klidu fandit svému synovi, respektive Kristoffovi, jemuž Rick rozjíždí spurty.

Pravděpodobnější však je, že zvítězí jeden z Zabelových krajanů. Marcela Kittela zdobí asi největší absolutní rychlost. Mírných „vlakových“ obtíží by však rád využil mistr konzistence André Greipel. Zatím má tři třetí místa, ale jedinečné bilance výhry na každé Grand Tour, na níž od roku 2008 nastoupil, a na každé z posledních šesti Tour de France se nechce vzdát. Zelený dres bude znovu hájit Arnaud Démare.

Do desítky včera poprvé v ročníku nakoukl McLay, frustrovaní z etapy naopak odešli Bouhanni (incident s fanoušky, Guarnierim a ve spurtu zablokování arcirivalem Démarem) a Groenewegen (rovněž zatím čeká na možnost skutečně otevřít spurt). Matthews, Colbrelli, Selig, Petit, Degenkolb a dvojka Dimension Data Renshaw – Boasson Hagen patří k jezdcům, kteří budou čekat na zaváhání top favoritů.

Sedmá etapa Tour de France 2017 začíná ve 12:05, nultý kilometr je naplánován na 12:20 a přenosy opět pokryjí celý závodní den. Dojezd kolem 17:25. Až do startu etapy můžete posílat tipy do naší soutěže na Facebooku.