nabor

Únik to měl dnes hodně těžké, ale nakonec se vytvořila skupina 27 jezdců, kterou peloton nechal dojet až do cíle. Z úniku tak vzešel dnešní vítěz etapy.

Horská 15. etapa na 178 kilometrů z Rivarolo Canavese do Cogne zakončila v Alpách druhý závodní blok na Giru 2022. Na programu byly tři těžké horské prémie, z toho jedna končila přímo v cíli.

Tým Ineos byl od začátku velmi aktivní v bránění růžového dresu, a tak se dnešní únik dne vytvořil až 95 kilometrů před cílem. Únik tvořilo 27 jezdců a od této chvíle přestal peloton jet.

Mikaël Cherel, Nicolas Prodhomme (AG2R Citroën), Mathieu Van der Poel, Dries De Bondt (Alpecin-Fenix), David De La Cruz, Harold Tejada (Astana Qazaqstan), Santiago Buitrago (Bahrain Victorious), Luca Covili (Bardiani-CSF-Faizanè), Rémy Rochas (Cofidis), Natnael Tesfazion (Drone Hopper-Androni Giocattoli), Hugh Carthy, Merhawi Kudus, Julius Van den Berg (EF Education-EasyPost), Erik Fetter (Eolo-Kometa), Koen Bouwman, Gijs Leemreize, Sam Oomen (Jumbo-Visma), Antonio Pedrero, Ivan Sosa (Movistar), Lawson Craddock (BikeExchange-Jayco), Thymen Arensman, Nico Denz, Martijn Tusveld (Team DSM), Giulio Ciccone, Bauke Mollema (Trek-Segafredo), Rui Costa, Davide Formolo (UAE Team Emirates).

Giulio Ciccone Trek-Segafredo 15. etapa Giro 2022

Pro vrchařské body na Pila-Les Fleurs si dojel Koen Bouwman (Jumbo-Visma) a zítra se převlékne do modrého dresu. Využil tak neúčast Diego Rosy v úniku.

Únik se postupně třídil a při stoupání do cíle zaútočil Giulio Ciccone a vytvořila se trojice Giulio Ciccone (Trek-Segafredo), Santiago Buitrago (Bahrain-Victorious) a Hugh Carthy (EF Education-EasyPost).

Ciccone však brzy oba dva zlomil a pokračoval osamocen 19 kilometrů až do cíle a stal se vítězem 15. etapy Giro 2022.

Peloton dojel se ztrátou skoro 8 minut, ale na celkovém pořadí to nic nezměnilo.

15. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.