Giacomo Nizzolo zdolal ve spurtu Cavendishe a vede závod Kolem Chorvatska

nabor

Ital ve službách týmu Trek-Segafredo vyhrál úvodní etapu 2. ročníku závodu Kolem Chorvatska. V hromadném dojezdu porazil Marka Cavendishe (Dimension Data) a Timothyho Duponta (Verandas Willems). Slovák Erik Baška (Tinkoff) finišoval jako pátý.

Do dnešního úniku se pustila čtveřice dobrodruhů Guillaume Bovin, Guy Savig (oba Cycling Academy), Alexey Kurbatov (Gazprom-RusVelo) a Matej Drinovič (Adria Mobil). Dokázali si vypracovat náskok přes 10 minut na peloton.

Přibližně 30 kilometrů před cílem byla vypsána vrchařská prémie (byla umístěna na dálničním nadjezdu). Zde nastoupil Bovin, prémii vyhrál a odjel svým kolegům. Kurbatov se snažil vyprovokovat stíhání kanadského mistra, ale ani Savig ani Drnovič s ním nespolupracovali. Kurbatov také svěsil nohy a byl se svými kolegy pohlcen pelotonem.

Bovin se držel ještě dalších 26 kilometrů, ale pak ho peloton také dostihl. Zde vrcholila bitva o pozice. Velmi dobře si vedl tým Dimension Data, ale v rozhodující zatáčce 500 metrů před cílem se kolem Marka Renshawa a Marka Cavendishe přehnala dvojice Treku Julien Bernard a Giacomo Nizzolo.

Spurt probíhal na kočičích hlavách a Nizzolo svoji pozici už nepustil. Cavendish se snažil spíše udržet na kole, než se riskantně tlačit před Nizzola a spokojil se s druhým místem.

Všichni tři Češi i tři Slováci dojeli v pelotonu. Nejlépe dopadl pátý Erik Baška. Následovali 24. Daniel Turek (Cycling Academy); 35. Juraj Sagan (Tinkoff); 81. Jiří Polnický (VERVA ActiveJet); 93. Michael Kolář (Tinkoff) a 97. Josef Černý (CCC).

Video