Geraint Thomas napravil včerejší chybu a je vítězem Kolem Romandie!

Velšan Geraint Thomas (INEOS) po včerejším pádu v závěru etapy dnes nezaváhal a díky třetímu místu v etapě se vyšvihl do žlutého trikotu a stal se vítězem Kolem Romandie 2021. Závěrečnou časovku ve Fribourgu vyhrál Rémi Cavagna (Deceuninck-Quick Step).

Zvlněná časovka v krásném městě Fribourg ve stejnojmenném kantonu na 16,19 kilometrů připravila jeviště pro rozhodující pasáže závodu Kolem Romandie.

Jako první na trasu vyrazil Claudio Imhof (Swiss Academy), který ale nebyl velkým favoritem.

Na velké favority se muselo chvíli čekat. Pak krátce po sobě vyrazili Filippo Ganna (INEOS) a Stefan Bissegger (EF Education-Nippo). Zatímco Švýcar upaloval a na mezičase byl nejrychlejší, mistr světa v časovce zaostával. V cíli na Bisseggera ztratil hned 31 vteřin. Gannovi čas stačil na celkové 10. místo. Bissegger zajel fantasticky a v cíli se posadil do horkého křesla a čekal, jestli bude někdo schopen ho sesadit.

Dále se pozornost zaměřila na Rémiho Cavagnu. Mistr Francie v časovce patřil před etapou k velkým favoritům a nejrychlejším prvním mezičasem to také potvrdil. Bissegger věděl, že jeho pozice je v ohrožení. To se potvrdilo i v cíli, kde Cavagna stanovil o šest vteřin rychlejší čas a rázem se stal lídrem závodu on.

Ale další vynikající časovkáři byli na startu. Jenže Stefan Küng (Groupama-FDJ) ani Rohan Dennis (INEOS) se vedoucímu Cavagnovi nedokázali přiblížit.

To už se blížil čas jezdců na celkové pořadí. Skvěle proměnlivé podmínky a náročnou trať zvládli Fausto Masnada a Mattia Cattaneo z Deceunincku-Quick Step a v cíli skončili na šestém a sedmém místě. Navíc Masnada se díky svému výkonu vyhoupl na třetí místo v celkovém pořadí.

Na startu zbývali už jen závodníci z čela celkového pořadí a otázka byla jasná. Udrží Michael Woods (Israel Start-Up Nation) celkové vedení? Odpověď přišla poměrně brzy, když Geraint Thomas zajel nejrychlejší čas na prvním mezičase, zatímco Woods virtuálně ztrácel už přes půl minuty.

Thomas mohl zvolnit, protože nebylo už kam spěchat a v cíli to byl třetí nejlepší čas, který mu stačil na celkové vítězství. Jen o tři sekundy pomalejší byl Richie Porte (INEOS) a vyhoupl se na druhé místo celkově.

Zdroj obrázku:
Cyclingweekley (2021): ′It’s not like I haven’t performed since I won the Tour,’ says Geraint Thomas, who reaffirms his form with Romandie win, https://www.cyclingweekly.com/news/racing/its-not-like-i-havent-performed-since-i-won-the-tour-says-geraint-thomas-who-reaffirms-his-form-with-romandie-win-498081 (2. 5. 2021)