Fernando Gaviria vyhrál 3. etapu Tirrena-Adriatica, Štybar udržel vedení.

nabor

Kolumbijský mladík stáje Etixx-Quick-Step Fernando Gaviria vyhrál 3. etapu Tirrena-Adriatica. Druhý byl další mladík Caleb Ewan z Oricy-Greenedge a třetí dojel Elia Viviani z týmu Sky. Peter Sagan skončil na čtvrtém místě.

Dnes byla na pořadu rovinatá sprinterská etapa na 176 kilometrů s pouze jednou horskou prémií 60 kilometrů před cílem. Krátce po startu odjela skupina jezdců ve složení Giorgio Cecchinel (Androni Giocattoli), José Gonçalves (Caja Rural-Seguros RGA), Davide Villella (Cannondale), Simone Andreeta (Bardiani-CSF) a Adrian Honkisz (CCC-Sprandi Polkowice). Skupina bojovala až do úplného konce, peloton ji pohltil až kilometr před cílem a dlouho to vypadalo, že nakonec se bude rozhodovat o vítězi právě mezi uprchlíky. Nakonec je peloton dostihl.

Po dostižení skupinky se začali formovat sprinterské vláčky. Největší převahu měl vláček týmu Tinkoff pro Petera Sagana. Avšak ve sprintu si to nakonec rozdali dva mladíčci Gaviria s Ewanem, kteří všem ostatním ujeli o několik metrů. Nakonec se radoval Gaviria a vyhrál tak pro tým Etixx druhou etapu v řadě. Zbytek pole musel sprintovat až o třetí místo. To nakonec vybojoval Elia Viviani.

Všichni čeští účastníci dojeli v hlavní poli. Zdeněk Štybar, tak udržel vedení a do zítřejší etapy bude vstupovat jako lídr. Peter Sagan získal vedení v bodovací soutěži.