nabor

Při nejisté účasti Roberta Gesinka je právě Wilco Kelderman pasován do role lídra týmu LottoNL-Jumbo. Kelderman na Tour startoval už loni, ale s nevalným úspěchem (79. místo). Ovšem na celkové pořadí na třítýdenním závodě umí zajet do nejlepší desítky. Na Giru 2014 byl sedmý.

Ale pěkně popořadě. Kariéru začal v roce 2009, kdy mezi juniory oslnil velmi kvalitními výsledky. Proto ho do svých řad angažoval Rabobank Continental Team. Zde pokračoval v kvalitních výsledcích – výhra na Tour de Alsace 2010 nebo Tour of Norway 2011. Díky tomu ho další sezónu čekala smlouva u seniorského týmu Rabobanku, kde jezdí dodnes.

Hned v roce 2012 se stal nejlepším mladým jezdcem na Dauphiné. Rok poté stejného úspěchu dosáhl v Romandii, byl šestnáctý celkově na Giru a vyhrál závod Kolem Dánska. V sezóně následující byl na Giru sedmý, čtvrtý celkově (a nejlepší do 25 let) na Dauphiné a 14. na Vueltě. Loni byl nejlepším mladíkem v Katalánsku, stal se mistrem Nizozemska v časovce a byl třetí na Eneco Tour.

Letos byl čtvrtý celkově na Ruta Del Sol, desátý na Kolem Baskicka a osmý na nedávno skončeném Kolem Švýcarska, kde závod chvíli dokonce vedl.

Uvidíme jestli naplní roli lídra na Tour de France, ale pokud se mu vyhne smůla, která ho potkala loni, mohl by atakovat nejlepší desítku.