nabor

Kolumbijský fenomén bude chtít po dvou druhých místech vystoupat v Paříži na stupínek nejvyšší a jako první ze své země vyhrát závod závodů. Ale konkurence bude znovu bojovat.

Quintana začal kariéru v roce 2009 v domácím týmu Boyaca Es Para Vivirla – Lecheboy. Už další sezónu se stěhoval do sestavy Columbia odkud na sezónu 2012 zamířil do Movistaru. Zde se vypracoval do pozice jednoznačného lídra pro celková pořadí a ani na Tour to nebude jiné.

V prvních letech kariéry se mu nedařilo vyhrávat, ale po přestupu do Movistaru se to změnilo a za 4,5 roku si připsal 26 celkových nebo etapových výher. Ta první přišla na závodu Vuelta a Murcia (dnes už pouze jednorázovka), kde vyhrál první etapu a díky tomu se radoval i z celkového prvenství. Upozornil na sebe výhrou v etapě na Dauphiné a následným triumfem na Route du Sud. V dalším roce už vyhrál etapu Kolem Katalánska a etapu Kolem Baskicka, kde se mu zadařilo triumfovat i v celkovém pořadí.

Do definitivního povědomí se dostal na Tour de France 2013, kde bojoval s Joaquímem Rodríguezem, Albertem Contadorem a Romanem Kreuzigerem o pódiové umístění. Nakonec byl nejlepší a uzmul druhé místo za Chrisem Froomem. Navíc získal i bílý a puntíkovaný dres. V roce 2014 vyhrál dvě etapy na Giru a ovládl svoji první a zatím jedinou Grand Tour. Loni se opět pokusil vyhrát Tour de France, ale hlavně 2. a 10. etapa mu v tom zabránily a musel se spokojit s druhým místem.

Letos začal sezónu v Argentině, kde pomohl svému bratrovi k výhře. Poté zmizel ze scény a vrátil se až v Katalánsku, kde vyhrál. V Baskicku tak úspěšný nebyl, ale třetí místo je také povedeným výsledkem. Následovala další odmlka a závod Kolem Romandie, kde vyhrál. Poté se opět ztratil ze scény a vrátil se až na Route du Sud, kde také uspěl a na Tour de France bude opět pro všechny velmi nebezpečným soupeřem a zkušení matadoři by se před ním měli mít na pozoru.