FAMÓZNÍ únik Juliana Alaphilippa | 12. etapa GIRO D’ITALIA 2024

nabor

Jan Hirt bojoval v úniku a neskutečně dlouhý únik Juliana Alaphilippa.

Miniatura: LUCA BETTINI | Getty Images
Fotografie: Procyclingstats

Alaphilippe byl součástí obrovské únikové skupiny, která se utvořila na začátku etapy. Téměř čtvrtina zbývajícího pelotonu včetně 11. muže průběžného pořadí Jana Hirta (Soudal-QuickStep) se pokusila dostat do úniku.

Zhruba 138 km před cílem Alaphilippe zaútočil poprvé a o 10 km později ujel se svým parťákem z úniku Mircem Maestrim z týmu Polti-Kometa. Tato dvojice si vypracovala značný náskok před pronásledovateli. Hirtova skupina se na chvíli dostala do čela závodu, ale tým Bahrain Victorious začal na čele pelotonu zvyšovat tempo, aby eliminoval hrozbu pro svého jezdce Antonia Tiberiho na 5. místě celkového pořadí.

Když pak zbývalo 11,5 km do cíle, Alaphilippe zaútočil na posledním stoupání Monte Giove a ujel sám. Přes veškeré úsilí pronásledovatelů v čele s Jhonatanem Narvaezem a Quintenem Hermansem už Alaphilippe svůj náskok neztratil a slavil vítězství v cíli ve Fanu.

Bylo to jeho první vítězství na Giro d’Italia a zároveň doplnil sbírku etapových vítězství na všech třech Grand Tours. Jednalo se také o jeho první vítězství od loňského ročníku Critérium du Dauphiné.

Facebook:
https://www.facebook.com/DOJETOcz​

Twitter:
https://twitter.com/DOJETOcz​

a Instagram:
https://www.instagram.com/dojetocz/

Podpořte nás i odběrem na youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCcgXohlj1JJwV0QJEtvJUSw

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.