Elia Viviani v souboji spurterů získal další vítězství

nabor

Druhá etapa Route du Sud měla přinést souboj spurterů. Prognózy se vyplnily do puntíku. Ve finiši předčil Elia Viviani (Team Sky) svého soka z Movistaru Carlose Barbera. Třetím byl Lorrenzo Manzin (FDJ).

Pokračování závodu Route du Sud si vybralo před královskou etapou oddychovou část. Trať druhé etapy se nesla ve jménu klasikářských etap. Na svých 173,8 kilometrech měla dvě spurterské prémie a 2 prémie pro vrchaře. Ty byly označeny kategorií tři.

Poměrně brzy se oddělila trojice jezdců ve složení: David Menut (HP BTP – Auber 93), Pello Olaberria Arruabarrena (Euskadi Basque Country – Murias) a Miles Scotson (BMC Racing Team). Borci se pravidelně střídali a brzy měli náskok až sedmi minut.

Trojice bojovala s nástrahami tratě, ale peloton ji stahoval poměrně pomalu. Ještě 50 kilometrů před cílem byl jejich náskok okolo 3 minut. Ovšem síly pomalu docházely.

Při stoupání na Cote de Berezil se osamostatnil australský šampión Scotson, který vycítil šanci. Zbylí kolegové se brzy vzdálili na rozdíl jedné minuty. Přibližně 20 kilometrů před páskou byl osud odpadlé dvojice zpečetěn.

Scotson trpělivě „bušil“ do pedálů, ovšem proti balíku neměl šanci. Na metě 1,9 kilometrů před cílem bylo jeho celodenní snažení u konce. V tu dobu bylo jasné, že se bude dojíždět hromadně.

Nejlépe si s cílovou rovinkou, která rovinku nepřipomínala, si poradil Elia Viviani. Přibližně 150 metrů před cílem vyrazil ze zákrytů jednoho z jezdců Movistaru, který připravoval půdu pro Carlose Barbera. Do první zatáčky vlétl doslova raketovou rychlostí, kterou využil i v zatáčce druhé, jenž nebyla tak prudká, a dojel si pro etapový vavřín. Druhý byl Carlos Barbera. Pouze třetí místo zbylo na závodníka stáje FDJ Lorrenza Manzina.

https://youtu.be/_6EmwKKdKnY

[cyklostat id=“Route-du-Sud-la-Dpche-du-Midi“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Route du Sud 2017, pořadí 2. etapy“]