nabor

Joao Almeida(DQT) po hromadném dojezdu a následném spurtu k cílové pásce prokázal, že má nejlepší momentální formu a žlutý dres pro lídra tak stále drží i po dnešní etapě.

Čtvrteční etapa závodu okolo Polska byla oproti předchozím etapám kratší. Startovala z města Tarnów a po 160km končila v polských Tatrách u resortu Bukowina nedaleko města Zakopané. Trať měla kopcovitý profil a obsahovala tři vrchařské prémie a dvě prémie sprinterské. Předpokládalo se, že bude sedět spíše klasikářům a nabídne i nějaký únik závodníků, kteří nejedou na celkové pořadí.

Zhruba 10km po startu se utvořila skupina čtyř uprchlíků ve složení: Warbase(ACT), Valter(GFC), Theuns(TFS) a Canola(GAZ). Tito jezdci si vytvořili chvílemi až čtyřminutový náskok a postupně na prvních dvou brali vrchařské i sprinterské LOTTO body. S blížícím se cílem začal peloton ukrajovat z náskoku jezdců v úniku. Warbase odpadl jako první a Theuns byl pohlcen hlavním polem zhruba 20km před cílem. Na čele tak zůstali už jen Attila Walter a Marco Canola se zhruba půlminutovým náskokem na peloton. Na poslední vrchařské prémii, která ležela na vrcholu kopce Lapszanka(965m) byl jako první Attila Walter a 11km před cílem zkusil nasadit k trháku. Setřásl Canolu a jel sám s vidinou etapového vítězství. Necelých 7km před cílem byl však také dojet hlavním polem.

Vše nasvědčovalo tomu, že se o vítězi 4. etapy závodu okolo Polska rozhodne až v závěrečném hromadném dojezdu. Přesně tak se i stalo. Diváci v tatranském resortu se dočkali nádherného hromadného spurtu. Na posledních 200 metrech se do čela spurtu dostali Matej Mohorič(TBV), ve žlutém dresu pro lídra celkového pořadí Joao Almeida(DQT) a Andrea Vendrane(ACT).

Největší aktuální formu měl jezdec ve žlutém – Joao Almeida a dojel si tak pro druhé etapové vítězství. Za sebou nechal druhého Mohoriče a třetího Vendraneho a zůstává i nadále lídrem celkového pořadí Tour de Pologne 2021.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.