Druhé etapové vítězství na Tour de Pologne 2021 pro Joao Almeidu!


Joao Almeida(DQT) po hromadném dojezdu a následném spurtu k cílové pásce prokázal, že má nejlepší momentální formu a žlutý dres pro lídra tak stále drží i po dnešní etapě.

Čtvrteční etapa závodu okolo Polska byla oproti předchozím etapám kratší. Startovala z města Tarnów a po 160km končila v polských Tatrách u resortu Bukowina nedaleko města Zakopané. Trať měla kopcovitý profil a obsahovala tři vrchařské prémie a dvě prémie sprinterské. Předpokládalo se, že bude sedět spíše klasikářům a nabídne i nějaký únik závodníků, kteří nejedou na celkové pořadí.

Zhruba 10km po startu se utvořila skupina čtyř uprchlíků ve složení: Warbase(ACT), Valter(GFC), Theuns(TFS) a Canola(GAZ). Tito jezdci si vytvořili chvílemi až čtyřminutový náskok a postupně na prvních dvou brali vrchařské i sprinterské LOTTO body. S blížícím se cílem začal peloton ukrajovat z náskoku jezdců v úniku. Warbase odpadl jako první a Theuns byl pohlcen hlavním polem zhruba 20km před cílem. Na čele tak zůstali už jen Attila Walter a Marco Canola se zhruba půlminutovým náskokem na peloton. Na poslední vrchařské prémii, která ležela na vrcholu kopce Lapszanka(965m) byl jako první Attila Walter a 11km před cílem zkusil nasadit k trháku. Setřásl Canolu a jel sám s vidinou etapového vítězství. Necelých 7km před cílem byl však také dojet hlavním polem.

Vše nasvědčovalo tomu, že se o vítězi 4. etapy závodu okolo Polska rozhodne až v závěrečném hromadném dojezdu. Přesně tak se i stalo. Diváci v tatranském resortu se dočkali nádherného hromadného spurtu. Na posledních 200 metrech se do čela spurtu dostali Matej Mohorič(TBV), ve žlutém dresu pro lídra celkového pořadí Joao Almeida(DQT) a Andrea Vendrane(ACT).

Největší aktuální formu měl jezdec ve žlutém – Joao Almeida a dojel si tak pro druhé etapové vítězství. Za sebou nechal druhého Mohoriče a třetího Vendraneho a zůstává i nadále lídrem celkového pořadí Tour de Pologne 2021.