Druhá etapa Tirrena – Adriatica skončila překvapením!

nabor

Druhou etapu závodu Tireno – Adriatico překvapivě vyhrál mladý italský sprinter Matteo Pelucchi z týmu IAM. Před začátkem etapy se očekával spurt největších hvězd Marka Cavendishe, Andrého Greipela a Marcela Kittela, ale to se překvapivě nestalo. Po startu se dopředu dostala skupinka jezdců v čele s Alexem Dowsettem, který po dostižení skupinky ještě zaútočil a držel několikasekundový náskok před peletonem několik kilometrů. Po jeho dojetí už následovala bitva o pozice na čele pelotonu, které chvíli držel i tým Tinkoff-Saxo, který jel na Daniela Bennatiho.

Překvapení nastalo několik kilometrů před cílem. To se k zemi poroučel největší favorit závodu Marcel Kittel, který pak naštvaně hodil svým kolem za několik set tisíc (pozn. redakce: rozklikněte si náhledový obrázek a uvidíte jak Kittel se svým kolem hodil)! A aby toho nebylo málo, tak se do spurtu vůbec nedostal Mark Cavendish, který pokračuje ve své smolné sezóně.

Jediný z velkých favoritů se do spurtu dostal André Gripel, který obsadil třetí místo. Spurt nakonec vyhrál Ital Matteo Policchi, který ve strhujícím závěru přespurtoval Arnaurda Démara a Andrého Greipela. Roman Kreuziger dojel spolu s Albertem Contadorem a Michaelem Morkovem.

Roman závod komentoval takto:

„Vývoj etapy byl takový, jaký jsme čekali. Odjelo pět lidí, tahaly hlavně sprinterské týmy. V závěru jsme jeli dva dvacetikilometrové okruhy, byla tam spousta křižovatek, kruhových objezdů, zatáček i zpomalovacích prahů. Takže jsme se snažili jet dost vpředu, abychom se pokusili eliminovat pád. Kluci jeli výborně. Tým Alberta i mě perfektně chránil,“

Celkové vedení zatím drží Mark Cavendish jako malou záplatu za jeho neúspěšné spurty. Dnes etapa končí mírným stoupáním, které by mohlo sedět Peteru Saganovi, ale dočkat bysme se mohli i hromadného spurtu všech spurterských hvězd.

Kdo je Váš favorit na dnešní vítezství? Napište nám do komentářů nebo diskutujte na našem fóru.

V sekci online přenosy najdete odkaz na streamy závodů Paříž-Nice a Tirrena-Andriatica.