Druhá etapa Gira – sprint bez záruky ve Fucecchiu

nabor

Peloton natěsnaný do rozmezí tří a půl minut se vydává na cestu Itálií. Přijde první bitva o účast v úniku a sny outsiderů o růžové slávě se střetnou s plány spurterů. Čí ruce vyletí po 205 kilometrech nad hlavu?

Start přečkalo 175 závodníků, když Hiroki Nishimura jako první v dějinách nezvládl prolog Gira v časovém limitu (unikl mu o 44 sekund). I tak bude na silnicích jižně od Boloni těsno, až se strhne na stoupavé úvodní padesátce, vrcholící pasáží 14,6 km do 3,2 %, bitka o únik. Jako sprinterská prémie bude 75 km před cílem ohodnoceno další stoupání. Následuje prémie bonifikační a těžká „trojka“ Montalbano (5,8 km, 6,8  %, vrchol 47,4 km od cíle). Ve sjezdu cyklisté nedbale profrčí krajinou dětství renesančního génia Leonarda da Vinciho, načež vyrazí na táhlou „čtyřku“ San Baronto, jejíž průměr 2,8 % bude svědčit spíše hlavní skupině.

Mapa dojezdu 2. etapy Giro d'Italia 2019 (Fucecchio)Cílové Fucecchio je rodištěm svéráza Andrey Tafiho. Nedávno třiapadesátiletý Ital se dostal na titulky bojem o účast na letošním Paříž – Roubaix, jemuž čestnou prohru dopřála zlomenina klíční kosti. Závěr jako vždy přinese nejprve spurt na metu tří kilometrů, která ochrání celkový čas před pády a píchnutími. Krátce poté se silnice zúží. Cílová rovinka bude měřit 900 metrů.

Profil 2. etapa Giro 2019

Favority zůstávají spurteři. Loňský držitel „hattricku“ Sam Bennett sice ve stáji Bora zůstává trochu popelkou, na Giro ho tým ovšem nepustil jen za cenu nasazení jiné hvězdy, Pascala Ackermanna. Německý šampión si přivezl vítěznou formu z Frankfurtu a je připravený vyzvat na souboj Vivianiho, Gaviriu, Ewana, Démara, Modola i Nizzola s Gibbonsem.

V dobré formě letos jezdí Davide Cimolai, jemuž v Izraeli konečně dopřáli roli lídra. Éra po Kittelovi začne pro Kaťušu, která vsadí na Battaglina a Hallera, také někdejšího rozjížděče. Nebo přece jen vyhraje únik? Pak by se nabízela jména jako De Gendt, Gallopin a Brambilla.

Druhá etapa Giro d’Italia 2019 startuje ve 12:10. Přenosy se přihlásí o půl druhé. Kolem půl čtvrté začne spurterskou prémií zvlněná pasáž klíčová pro úspěch či neúspěch uprchlíků. Dojezd je při průměru 42 km/h odhadován na 17:13.

Soutěž