Dennis hned na úvod překvapil favority a vede

nabor

Rohan Dennis byl na začátku černým koněm etapy. On sám řekl, že tomuto dni obětoval celou sezónu. Nikdo však nevěřil, že by se mu to mohlo povést.

Domácí závodníci zajeli skvěle

Závodníci z Nizozemí zajeli skvělé časy. Nelepší byl čtvrtý Tom Dumoulin. Jos Van Emde skončil na vynikajícím pátém místě. Dále v první dvacítce dojeli z domácích závodníků devátý Wilco Kelderman, jedenáctý Robert Gesink, čtrnáctý Bauke Mollema a šestnáctý Dylan Van Baarle. Jak vidíme, domácí závodníci mají v domácím prostředí obrovskou motivaci a tak s nimi musíme nejen v následujících dvou etapách, ale po celou Tour počítat.

Dennis porazil i Boardmana

Rohan Dennis jel z favoritů na etapu jako první. Když dojel do cíle, mnozí si řekli, že má dobrý čas, ale na startu stále čekali Martin, Cancellara a Dumoulin. Jenže Dennis neporazil jen všechny ze startovního pole Tour de France 2015, on stanovil i nejvyšší rychlostní průměr Tour de France v historii! Překonal tak rekord legendárního Chrise Boardmana. Ten odolával dlouhých 21 let.  Nový rekord = rychlostní průměr je 55,446 km/h , Dosažený na téměř dvojnásobné vzdálenosti. Nejlepší v historii časovek na Tour de France. Když odstartoval Tom Dumoulin, režie si pochopitelně všímala hlavně jeho. Jenže ani on na Dennise nestačil. Poté odstartoval Tony Martin. Ne, ani hvězdný Tony Martin nestanovil nejlepší čas a když se to poté nepovedlo ani Fabianu Cancellarovi, mohl Dennis slavit. Ten si však s oslavami počkal, dokud do cíle nedorazil Vincenzo Nibali. Pak mohly začít oslavy a rozhovory.

Nibali 1:0 Ostatní favorité

Obhájce titulu Vincenzo Nibali stanovil z takzvané „Velké čtyřky“ nejlepší čas. Není to však závratný náskok. Na Chrise Frooma získal sedm vteřin, na Alberta Contadora patnáct vteřin a Naira Quintanu osmnáct vteřin. Zdá se, že všichni favorité vykročili do Tour de France 2015 správnou nohou.

Rozporuplné výsledky českých závodníků

Nejlepší čas z českých závodníků stanovil Leopold König, který zajel shodný čas s Vincenzem Nibalim. O čtyři sekundy horší čas zajel Zdeněk Štybar a dalších 21 sekund za Štybarem dokončil Roman Kreuziger. Nejvíce nás zklamal, před etapou naše největší naděje,  Jan Bárta. Skončil až na 148. místě se ztrátou jedné minuty a třiceti-pěti sekund na Dennise. Dle dostupných, prvních informací spadl.  V přímém přenosu to kamery nezaznamenaly. Viděli jsme před tím totiž jen jeho týmového kolegu Dominika Nerze v technických problémech.

Poř. Jezdec (Národnost) Stáj Čas
1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:14:56
2 Tony Martin (Něm) Etixx Quick-Step  0:00:05
3 Fabian Cancellara (Švýc) Trek Factory Racing  0:00:06
4 Tom Dumoulin (Niz) Giant-Alpecin  0:00:08
5 Jos Van Emden (Niz) LottoNL-Jumbo  0:00:15
6 Jonathan Castroviejo (Špa) Movistar  0:00:23
7 Matthias Brändle (Rak) IAM
8 Adriano Malori (Ita) Movistar  0:00:29
9 Wilco Kelderman (Niz) LottoNL-Jumbo  0:00:30
10 Stephen Cummings (Brit) MTN-Qhubeka  0:00:32