Darwin Atapuma dotáhl celodenní únik k vítěznému konci


Kolumbijec Darwin Atapuma (BMC), který strávil celý den v úniku, dokázal nakonec těsně udržet za zády Warrena Barguila (Giant) a získal tak na Tour de Suisse svůj životní úspěch. Třetí dojel mladičký Pierre-Roger Latour (AG2R) a posunul se tak do celkového vedení!

V úniku dne se představilo rovnou 24 jezdců : Matvey Mamykin (Katusha), Riccardo Zoidl (Trek-Segafredo), Michael Mathews, Amets Txurruka (Orica-GreenEdge), Darwin Atapuma, Silvan Dillier (BMC), Ian Boswell, David Lopez (Team Sky), Bram Tankink (LottoNL-Jumbo), Kristijan Durasek, Jan Polanc (Lampre-Merida), Laurens Ten Dam (Giant-Alpecin), Joseph Dombrowski, Davide Villella (Cannondale), Tim Wellens (Lotto Soudal), Kantstantin Siutsou, Natnael Berhane (Dimension Data), Laurent Pichon (FDJ), Dries Devenyns (IAM), Hubert Dupont (AG2R La Mondiale), Winner Anacona (Movistar), Pieter Weening, Antwan Tolhoek a Michel Kreder (Roompot). Peloton tak logicky nenechal uprchlíkům velký náskok.

První prémii dne vyhrál Antwan Tolhoek, druhý dojel Weening a třetí Atapuma. Ten pak rozpoutal honičku i na druhé prémii. Tu již vyhrál a krátce poté se k němu připojili Polanc a Wellens. Za nimi se zformovala skupina Berhane, Siutsou, Anacona a Dupont a vydala se na stíhací jízdu a na úpatí závěrečného kopce se skupinka opět spojila. Na čele pelotonu už v tu chvíli bylo Sky i s Leopoldem Konigem a udávalo rychlé tempo. Jako první odpadli z úniklé skupiny Polanc, Dupont a Sivcov. Dál tak pokračovala pouze čtveřice, ale i ta se brzy roztrhala s nástupem Atapumy.

Nikdo nebyl schopen se jeho drtivého nástupu udržet, Wellens se za ním sice vydal, ale dlouho nevydržel a peloton ho brzy dojel. Berhane i Anacona naprosto ztratili tempo a již nebyli s to se na čelo vrátit. O zábavu na čele pelotonu se staral hlavně skvěle jedoucí Jarlinson Pantano (IAM), Rui Costa (Lampre), Tejay Van Garderen (BMC) a Warren Barguil (Giant), který se poté od zbytku skupiny oddělil a vybudoval si slušný náskok. Atapuma ho ale dokázal udržet 4 vteřiny za svými zády a slavil velké vítězství. Druhý dojel Barguil, třetí pak neuvěřitelný Pierre-Roger Latour (AG2R). Všichni favorité na celkové pořadí dojeli víceméně pospolu, více nám tak řekne až zítřejší opět horská etapa.

Pořadí 4. etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Darwin Atapuma (Kol) BMC Racing Team 3:41:51
2 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin 0:00:04
3 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:07
4 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:09
5 Wilco Kelderman (Niz) Team LottoNl-Jumbo
6 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:12
7 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling
8 Rui Costa (Por) Lampre – Merida 0:00:16
9 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
10 Miguel Angel Lopez (Kol) Astana Pro Team

Průběžné pořadí po 4. etapě

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 18:04:54
2 Wilco Kelderman (Niz) Team LottoNl-Jumbo
3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:05
4 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin 0:00:16
5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:18
6 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling 0:00:19
7 Gorka Izaguirre (Špa) Movistar Team 0:00:27
8 Jon Izaguirre (Špa) Movistar Team 0:00:30
9 Miguel Angel Lopez (Kol) Astana Pro Team 0:00:34
10 Jarlinson Pantano (Kol) IAM Cycling