Další zvlněná výzva spurterům

nabor

Ligurské turné letošního Giro d’Italia pokračuje etapou z Chiavari do La Spezie. Se 150 kilometry délky a „trojkou“ deset kilometrů od pásky bude opět svědčit agresivním jezdcům.

Již bez Domenica Pozzoviva, který naštěstí přežil svůj děsivý pád ve třetí etapě, jímž zavrcholil krátké a notně nepovedené působení na Giru, zamíří peloton vstříc dalším nerovným kilometrům při moři či kousek od něj. Favorité se asi budou šetřit na zítřejší těžkou etapu do Abetone a tak by slunce mohlo dál doslova i obrazně svítit na tým Orica. Ten bude chtít setřást konkurenci na Colle del Telegrafo, který vrcholí jen deset kilometrů před cílem s délkou 4,2 kilometrů a sklonem přes 7 procent v průměru.

Profil 4. etapy Gira

Vedle růžového Michaela Matthewse tedy ve hře budou podobná jména jako včera. Fabio Felline (Trek) s Philippem Gilbertem (BMC) zatopili včera australskému mágovi spurtů vůbec nejvíce a nabroušené zuby by dnes již mohly být dost ostré. Na druhou stranu se někteří ambiciózní rychlící v pondělí vůbec nedostali do akce a budou chtít zaváhání napravit. Za všechny zmiňme v dresu Movistaru Fernándeze s Lobatem, ovšem opravdu těžko hádat přesněji.

Širší okruh favoritů a černých koní je dnes z celého Gira možná vůbec nejpočetnější. Etapa je výzvou i pro „blázny“ kalibru legendy tohoto řemesla Alexandra Vinokourova. Jedním takovým, který by mohl zkusit delší nástup, je třeba Kazachův soused, Uzbek Lagutin v dresu Katushy, včera čtvrtý.

Klíčové pasáže dnešní etapy očekávejme po půl páté, samotný dojezd asi o tři čtvrtě hodiny později.