Další záludný dojezd uvidí Ávila


Etapy posledního týdne Vuelty se drží stále stejného vzorce: před cílem do kopce, pak zase z něj. Dnes to bude sice jen „dvojka“, zato přijde i drobné neklasifikované stoupání přímo před páskou.

Region zůstává, cyklisté se ale posunou na jeho samý jih. Dnes zamíří až do Ávily, jíž poprvé obývalo v 5. století př. n. l. drobné etnikum Vettonů. Hlavní dominantou jsou nyní hradby, zbudované mezi 11. a 14. stoletím. V případě zájmu je dnešní etapa kontrolovatelná, ale zároveň nenabízí moc možností k útokům v celkovém pořadí. Obě vrchařské prémie jsou dlouhé, ale pozvolné. Co však finální kilometr? Ten má průměrný sklon 4,7 %. Nicméně obsahuje i pasáž do 11 % a ta může mít pro výsledky etapy značný význam.

Počasí je v Kastilii konstantní, 25 stupňů a skoro jasno, v nižších polohách možná i letněji.

profile-19Závěr by měl nejlépe svědčit Alejandru Valverdemu. Z jezdců na celkové pořadí se opět nabízí i Rodríguez a Dumoulin. Ani dnešek není na papíře dnem pro útok Arua, který by měl spíše zamezovat ztrátám.

Týmová strategie. Ta rozhodne o tom, kdo další se bude moci o výhru ucházet. Visconti, Rojas a Degenkolb jsou přímo spolujezdci Valverdeho a Dumoulina. Hansen, Gerrans či Simon musí buď do úniku, nebo se dočkat jeho stažení. Celkem vzato další den s nejasným výsledkem.

19. etapa Vuelty 2015 začíná ve 12:45. Přenášena bude klasicky hodina a tři čtvrtě při dojezdu v cca 17:40.