Další favorité na Giro

nabor

Protože v našem Top 10 nemůžeme postihnout všechny favority, tak jsme připravili tento závěrečný článek, který Vám necelých 24 hodin před startem závodu odhalí jezdce, kteří budou chtít překvapit v celkovém pořadí nebo hromadných dojezdech. Vybrali jsme pro Vás šestku borců: Nikias Arndt, Jean-Christophe Peraud, Moreno Hofland, Alexandre Geniez, Jakub Mareczko a Ilnur Zakarin. 

Nikias Arndt (Giant – Alpecin)

Po odchodu Marcela Kittela a Luky Mezgece a při zranění Johna Degenkolba byl právě Arndt spurterským lídrem týmu Giant – Alpecin. S touto rolí se sžil velmi dobře, sice si nepřipsal výhru, ale zaznamenal několik pěkných umístění.

V šesté etapě závodu Kolem Katalánska byl druhý, když nestačil pouze na Davide Cimolaie (Lampre – Merida). Na klasice Scheldeprijs byl 7. a na nedávném závodě Kolem Yorkshiru byl v etapách dvakrát třetí a jednou desátý, celkově mu to stačilo na 8. místo.

Za své kariéry dokázal vyhrát tři etapy. První profesionální výhru si zapsal na Arctic Race of Norway (2013). Další přišla na Critériu du Dauphiné (2014) a zatím poslední loni na Kolem Alberty.

Tour of Alberta 2015, šestá etapa

Jean-Christophe Peraud (AG2R)

Brzy devětatřicetiletý Francouz bude dalším jezdcem, který může cílit vysoko. Spíše se předpokládá, že bude k ruce Domenicu Pozzovivovi. Ale v případě, že se Ital dostane do problémů (jako loni) bude Peraud připraven převzít rolí lídra.

Letos je zatím bez výhry, ale zúčastnil se už šesti etapových závodů a čím více se přibližovalo Giro, tak se lepšil. Sezónu začal na Tour de San Luis (42. místo) a přes Etoile de Bességes (17. místo), Tour La Provence (61. místo), Tirreno – Adriatico (24. místo), Critérium International (17. místo) až k závodu Giro del Trentino, kde společně s Pozzovivem a Bardetem pořádně zatápěli pod kotlem. Peraud zde dokončil devátý.

Peraud nejprve závodil na horských kolech. V této disciplíně byl druhý na olympijských hrách v Pekingu 2008. Pak ho tato dráha přestala bavit a v roce 2010 v barvách Omegy Pharmy-Lotto (dnes Lotto Soudal) začal silniční kariéru. Už v roce 2009 vyhrál národní mistrovství v časovce a byl dvanáctý na mistrovství světa v této disciplíně. V letech 2014 a 2015 vyhrál Critérium International. Největší úspěch byla druhá příčka z Tour de France 2014, kde nestačil pouze na suverénního Nibaliho.

Jean-Christophe Péraud

Moreno Hofland (LottoNL-Jumbo)

Doposud nejrychlejší muž týmu LottoNL-Jumbo. Nyní mu začíná zdatně konkurovat Dylan Groenewegen. Hofland bude chtít ukázat svoji rychlost právě na Giru.

Hofland letos nezářil. Nejlépe se mu vedlo v Ománu, kde v jedné etapě nestačil pouze na vítěze Kristoffa a také na Romandii, kde mu výhra utekla kvůli vítězství úniku. Zde byl pátý.

Ale za svou kariéru vyhrál už několik prestižních závodů. Nejprve tři etapy a celkové pořadí na Tour of Hainan (2013). Sezóna 2014 byla zatím jeho nejlepší, když začal vyhranou etapou na Ruta del Sol, ovládl i etapu na Paříž – Nice, dvě na Tour of Utah a jednu na Tour of Hainan. Připsal si i vítěznou klasiku Volta Limburg Classic. Loni se radoval na Kolem Yorkshiru z etapového prvenství a na Ster ZLM Toer.

Moreno Hofland

Alexandre Geniez (FDJ)

Lídr týmu FDJ dokázal už loni, že má na to zajet do Top 10 na Grand Tour. Bylo to právě Giro, kde se mu tak dařilo.

Letos jako všichni výše představení nezažil žádný etapový úspěch. U Genieze to ovšem platí pouze pro individuální rovinu. S týmem vyhrál týmovou časovku na závodě La Méditerranéenne. Zde byl i třetí v jedné etapě. Geniez exceluje především v časovkách. Na Tirrenu – Adriaticu byl s týmem třetí a v individuální šestý, na Critériu International byl také třetí v individuální časovce a v Romandii 12.

V kariéře si připsal celkem pět výher. V sezónně 2013 se zaradoval na Kolem Rakouska v jedné etapě. Další vyhrál na Vueltě. Nejlepší pro něj byl loňský rok, když ovládl klasiku Tor-Bro Léon a závod Tour de l´Ain (etapa i celkové pořadí). Zároveň byl 9. na Giru. Během 20. etapy Tour de France dokázal na Col de la Croix de Fer odjet od úniku a až na Alpe d´Huéz byl dojet svým kolegou Thibautem Pinotem. Za tento výkon byl oceněn červeným číslem.

Únik dne Geniez, Edet, Navardauskas a Bak

 

Jakub Mareczko (Wilier – Southeast)

To Jakub Mareczko už letos vyhrál a to hned pětkrát. Před Girem se ukazuje ve výborné formě a bude zlobit své slavnější soupeře.

Letos se radoval už pětkrát. Nejprve na Tour de San Luis, kde porazil Petra Sagana nebo Eliu Vivianiho. Díle vyhrál etapu na Tour de Langkawi, Coppi e Bartali a dvě na Kolem Turecka.

Ital s polskými kořeny jede svou druhou profesionální sezónu, ale už posbíral 14 výher (9 minulý rok). Loni si připsal jedno etapové vítězství na Tour of Hainan. Ovšem hned sedm etap a také celkové pořadí si podmanil na Tour of Taihu Lake.

Jakub Mareczko

Ilnur Zakarin (Katusha)

Objev loňké sezóny má v plánu brát nejvyšší příčky celkové klasifikace útokem. Podle dosavadních výsledků nemusí být jeho slova daleko od pravdy.

Letos nastoupil do sedmi závodů a jen v jediném byl mimo Top 10. Sezónu začal jednou klasikou na Malorce (3. místo). V Almerii na klasice, která byla zkrácena na pouhých 22 km byl až 51. Pak přišli na řadu Volta ao Algarve (7. místo), Paříž – Nice (4. místo), Kolem Katalánska (7. místo), Lutych – Bastogne – Lutych (5. místo) a Kolem Romandie (4. místo). Na Paříž – Nice dokázal vyhrát jednu etapu. Kolem Romandie teoreticky taky, ale prakticky byla výhra připsána Nairu Quintanovi, kterého Zakarin ve spurtu blokoval.

Tento Tatar dokázal už v roce 2013 vyhrát Ruské mistrovství v časovce. Rok poté ovládl závod Kolem Ázerbajdžánu. Ale největší úspěch přišel loni, když vyhrál etapu na Giru a v celkovém pořadí Kolem Romandie.

Zakarin

Seriál TOP favorité pro Giro 2016

Níže si můžete prohlédnout tabulku, na koho se můžete těšit zítra a o kom jsme již napsali.
  • V 10:00 vydáváme naše tipy na spurtéry
  • V 16:00 vydáváme naše tipy na favority celkového pořadí
Datum zveřejnění Favoriti - 16:00 Spurtéři - 10:00
26.4.2016 Steven Kruijswijk Sonny Colbrelli
27.4.2016 Esteban Chaves Matteo Pelucchi
28.4.2016 Domenico Pozzovivo Arnaud Démare
29.4.2016 Rafal Majka Luka Mezgec
30.4.2016 Tom Dumoulin André Greipel
1.5.2016 Rigoberto Urán Marcel Kittel
2.5.2016 Ryder Hesjedal Giacomo Nizzolo
3.5.2016 Vincenzo Nibali Sacha Modolo
4.5.2016 Mikel Landa Elia Viviani
5.5.2016 Alejandro Valverde Caleb Ewan