Čtrnáctá etapa Vuelty opět zahýbe celkovým pořadím. Obsahuje hned tři prémie první kategorie včetně závěrečného Alto Les Praeres (4 km, 12,5 %, max. 17 %). Utkají se tentokrát elitní vrchaři také o etapovou výhru?

Cyklisté dnes nastoupají téměř tři kilometry. Hlavní podíl na tom bude mít pětice hodnocených stoupání: „dvojka“ Puerto de San Isidro (11 km, 3 %, vrchol 111 km od cíle), „jedničky“ Alto de la Colladona (5,3 km, 8,1 %, 78,4 km od cíle) a Alto de la Mozqueta (6,5 km, 8,7 %, 43,9 km od cíle), „trojka“ Alto de la Falla de los Lobos (5,3 km, 6,4 %, 21 km od cíle) a konečně zmiňované Les Praeres. Prudký výšlap čeká na Vueltě velká premiéra.

Profil Alto Les Praeres - dojezdu 14. etapy Vuelty 2018Kulisy mu možná obstará rozbouřené nebe. Počasí bude proměnlivé, ale sotva beze srážek. Cesta severozápadem Španělska začne ve městě Cistierna. A pokud vám jeho název zní povědomě – ano, je odvozen z latinského (potažmo asturského) cisterna, které netřeba překládat. Cílové Les Praeres (španělsky Las Praderas) pak znamená „Lučiny“ a ty taky na tomto místě najdeme. Organizátoři, čelící dosud kritice za ohrožování závodníků někdy zběsilými dojezdy, tentokrát kompromis učinili a vynechali závěrečný kilometr kopce s maximy 23 %. Obtížnost prémie, díky délce pouhých čtyř kilometrů velmi intenzivní a ztížené předešlými vrcholy, zůstává přesto obrovská.

14. etapa Vuelta 2018 profilMiguel Ángel López včera neměl šťastný den. On ale nechce Vueltu vyhrát díky štěstí. A bude motivován nasbírat zpět ztracené desítky vteřin. Úžasnou fazónu ve třinácté etapě potvrdili Nairo Quintana a Simon Yates. Překvapil Enric Mas. Jenž přijel na Vueltu zjistit své možnosti a stále je spolu s Valverdem, Ionem Izagirrem, de la Cruzem a Herradou ve hře o post domácí jedničky. Prokáže někdo ze Španělů schopnost útočit i na červený dres?

Dostane šanci zabojovat o individuální úspěch Jan Hirt? Toť další otázka pro dnešek. Týmový parťák Fraile, Michael Woods a zase jeho kolega Moreno, Pernsteiner a Nibali či Rudy Molard, takoví jsou další z černých koní druhého pátku závodu Okolo Španělska.

Čtrnáctá etapa Vuelty 2018 začíná ve 12:55 stejně jako její přímý přenos. Pod první z „jedniček“ se peloton dostane kolem čtvrt na čtyři, sprinterská prémie – dnes umístěná 30 kilometrů od cíle – přijde zhruba v 16:50 a dojezd je opět směřován na 17:40.

Tipněte si vítěze etapy na našem Facebooku či přes SMS:

  • ve tvaru WT mezera 14 mezera TŘI JMÉNA A PŘÍJMENÍ
  • odeslat na číslo +420 733 676 633, cena dle tarifu operátora.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.