Další extrémní dojezd obstará Alto Les Praeres

nabor

Čtrnáctá etapa Vuelty opět zahýbe celkovým pořadím. Obsahuje hned tři prémie první kategorie včetně závěrečného Alto Les Praeres (4 km, 12,5 %, max. 17 %). Utkají se tentokrát elitní vrchaři také o etapovou výhru?

Cyklisté dnes nastoupají téměř tři kilometry. Hlavní podíl na tom bude mít pětice hodnocených stoupání: „dvojka“ Puerto de San Isidro (11 km, 3 %, vrchol 111 km od cíle), „jedničky“ Alto de la Colladona (5,3 km, 8,1 %, 78,4 km od cíle) a Alto de la Mozqueta (6,5 km, 8,7 %, 43,9 km od cíle), „trojka“ Alto de la Falla de los Lobos (5,3 km, 6,4 %, 21 km od cíle) a konečně zmiňované Les Praeres. Prudký výšlap čeká na Vueltě velká premiéra.

Profil Alto Les Praeres - dojezdu 14. etapy Vuelty 2018Kulisy mu možná obstará rozbouřené nebe. Počasí bude proměnlivé, ale sotva beze srážek. Cesta severozápadem Španělska začne ve městě Cistierna. A pokud vám jeho název zní povědomě – ano, je odvozen z latinského (potažmo asturského) cisterna, které netřeba překládat. Cílové Les Praeres (španělsky Las Praderas) pak znamená „Lučiny“ a ty taky na tomto místě najdeme. Organizátoři, čelící dosud kritice za ohrožování závodníků někdy zběsilými dojezdy, tentokrát kompromis učinili a vynechali závěrečný kilometr kopce s maximy 23 %. Obtížnost prémie, díky délce pouhých čtyř kilometrů velmi intenzivní a ztížené předešlými vrcholy, zůstává přesto obrovská.

14. etapa Vuelta 2018 profilMiguel Ángel López včera neměl šťastný den. On ale nechce Vueltu vyhrát díky štěstí. A bude motivován nasbírat zpět ztracené desítky vteřin. Úžasnou fazónu ve třinácté etapě potvrdili Nairo Quintana a Simon Yates. Překvapil Enric Mas. Jenž přijel na Vueltu zjistit své možnosti a stále je spolu s Valverdem, Ionem Izagirrem, de la Cruzem a Herradou ve hře o post domácí jedničky. Prokáže někdo ze Španělů schopnost útočit i na červený dres?

Dostane šanci zabojovat o individuální úspěch Jan Hirt? Toť další otázka pro dnešek. Týmový parťák Fraile, Michael Woods a zase jeho kolega Moreno, Pernsteiner a Nibali či Rudy Molard, takoví jsou další z černých koní druhého pátku závodu Okolo Španělska.

Čtrnáctá etapa Vuelty 2018 začíná ve 12:55 stejně jako její přímý přenos. Pod první z „jedniček“ se peloton dostane kolem čtvrt na čtyři, sprinterská prémie – dnes umístěná 30 kilometrů od cíle – přijde zhruba v 16:50 a dojezd je opět směřován na 17:40.

Tipněte si vítěze etapy na našem Facebooku či přes SMS:

  • ve tvaru WT mezera 14 mezera TŘI JMÉNA A PŘÍJMENÍ
  • odeslat na číslo +420 733 676 633, cena dle tarifu operátora.