Další alpské vítězství pro Astanu, 4. etapu ovládl Luis León Sánchez

nabor

Také čtvrté dějství Tour of the Alps patřilo kazašskému týmu Astana, tentokrát slavil Španěl Luis León Sánchez. Je to již třetí různý jezdec v bledě modré (po Pellu Bilbaovi a Miguelu Lópezovi), který letos na tomto závodě vyhrál etapu. Druhý dojel George Bennet (LottoNl-Jumbo) a za ním skupina favoritů, ve které byl i Jan Hirt ( Astana). Dres pro lídra udržel Thibaut Pinot (Groupama-FDJ).

Čtvrtá etapa vedla z Klausenu po tase dlouhé 134 kilometrů a končila v rakouském městě Lienz (neplést s Linzem). Na závodníky čekala dvě stoupání druhé kategorie a jedno menší nekategorizované. Závěrečný kopec Bannberg měřil 7 kilometrů a vrcholil 10 kilometrů před cílem. Poté následoval rychlý sjezd do cíle.

V úniku dne se představilo hned několik velkých jmen, např. Ben Hermans (Israel Cycling Academy), Louis Meintjes (Dimension Data), Davide Villella (Astana) a David De la Cruz (Team Sky). Doplnili je Kristijan Durasek (UAE Team Emirates), Felix Grosschartner (Bora-Hansgrohe), Hubert Dupont (AG2R La Mondiale) a Mark Padun (Bahrain-Merida). Podtrženo a sečteno, byl to velmi silný únik. Peloton jim proto nedovolil více než 2 minuty náskoku.I přes svou sílu byl ale od počátku odsouzen k zániku. Ve druhé polovině závodu peloton zvyšoval tempo a ještě před závěrečným stoupáním bylo všechno pohromadě.

Před Bannbergem se strhla štvanice o pozice a po chvíli se na čele vyprofilovala skupina asi 30 jezdců. Krátce po nájezdu do kopce nastoupil Fabio Aru (Astana) a vyprovokoval aktivitu na čele závodu. Společně s Koenem Bouwmanem (LottoNl-Jumbo), Nicola Concim (Trek-Segafredo, zde výběr Itálie) a svým spolujezdcem Pellem Bilbaem poté z balíku odjeli. Zpočátku to vypadalo slibně, ale po pár kilometrech je stáhl Froomův domestik Kenny Elissonde. Sám Froome poté párkrát zkusil nastoupit, ale ani jednou to nevypadalo přesvědčivě a peloton tak na vrchol dojel pohromadě.

Ve sjezdu se skupinka ustálila na 15 jezdcích, ze kterých bylo hned 5 v dresu Astany. Mezi nimi byl i náš Jan Hirt, který ale bohužel i dnes hrál pouze týmovou roli. V závěrečných kilometrech to poté zkusil Pello Bilbao a když mu to nevyšlo, tak ho vystřídal Luis León Sánchez, který již byl úspěšný. Vydal se ho ještě stíhat George Bennett, ale bylo již pozdě a Astana si tak připsala třetí výhru ve 4 etapách.

Pořadí 4. etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Luis León Sanchez (Špa) Astana Pro Team 3:19:59
2 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 0:00:06
3 Koen Bouwman (Niz) LottoNL-Jumbo 0:00:11
4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
5 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
7 Miguel Angel Lopez (Kol) Astana Pro Team
8 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
9 Pello Bilbao (Špa) Astana Pro Team
10 Chris Froome (GBr) Team Sky

Průběžné pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 14:12:29
2 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 0:00:15
3 Miguel Angel Lopez (Kol) Astana Pro Team
4 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:16
5 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:50
6 Luis León Sanchez (Š) Astana Pro Team 0:01:06
7 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 0:01:10
8 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data 0:01:36
9 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 0:01:45
10 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:01:55