nabor

Také čtvrté dějství Tour of the Alps patřilo kazašskému týmu Astana, tentokrát slavil Španěl Luis León Sánchez. Je to již třetí různý jezdec v bledě modré (po Pellu Bilbaovi a Miguelu Lópezovi), který letos na tomto závodě vyhrál etapu. Druhý dojel George Bennet (LottoNl-Jumbo) a za ním skupina favoritů, ve které byl i Jan Hirt ( Astana). Dres pro lídra udržel Thibaut Pinot (Groupama-FDJ).

Čtvrtá etapa vedla z Klausenu po tase dlouhé 134 kilometrů a končila v rakouském městě Lienz (neplést s Linzem). Na závodníky čekala dvě stoupání druhé kategorie a jedno menší nekategorizované. Závěrečný kopec Bannberg měřil 7 kilometrů a vrcholil 10 kilometrů před cílem. Poté následoval rychlý sjezd do cíle.

V úniku dne se představilo hned několik velkých jmen, např. Ben Hermans (Israel Cycling Academy), Louis Meintjes (Dimension Data), Davide Villella (Astana) a David De la Cruz (Team Sky). Doplnili je Kristijan Durasek (UAE Team Emirates), Felix Grosschartner (Bora-Hansgrohe), Hubert Dupont (AG2R La Mondiale) a Mark Padun (Bahrain-Merida). Podtrženo a sečteno, byl to velmi silný únik. Peloton jim proto nedovolil více než 2 minuty náskoku.I přes svou sílu byl ale od počátku odsouzen k zániku. Ve druhé polovině závodu peloton zvyšoval tempo a ještě před závěrečným stoupáním bylo všechno pohromadě.

Před Bannbergem se strhla štvanice o pozice a po chvíli se na čele vyprofilovala skupina asi 30 jezdců. Krátce po nájezdu do kopce nastoupil Fabio Aru (Astana) a vyprovokoval aktivitu na čele závodu. Společně s Koenem Bouwmanem (LottoNl-Jumbo), Nicola Concim (Trek-Segafredo, zde výběr Itálie) a svým spolujezdcem Pellem Bilbaem poté z balíku odjeli. Zpočátku to vypadalo slibně, ale po pár kilometrech je stáhl Froomův domestik Kenny Elissonde. Sám Froome poté párkrát zkusil nastoupit, ale ani jednou to nevypadalo přesvědčivě a peloton tak na vrchol dojel pohromadě.

Ve sjezdu se skupinka ustálila na 15 jezdcích, ze kterých bylo hned 5 v dresu Astany. Mezi nimi byl i náš Jan Hirt, který ale bohužel i dnes hrál pouze týmovou roli. V závěrečných kilometrech to poté zkusil Pello Bilbao a když mu to nevyšlo, tak ho vystřídal Luis León Sánchez, který již byl úspěšný. Vydal se ho ještě stíhat George Bennett, ale bylo již pozdě a Astana si tak připsala třetí výhru ve 4 etapách.

Pořadí 4. etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Luis León Sanchez (Špa) Astana Pro Team 3:19:59
2 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 0:00:06
3 Koen Bouwman (Niz) LottoNL-Jumbo 0:00:11
4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
5 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
7 Miguel Angel Lopez (Kol) Astana Pro Team
8 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
9 Pello Bilbao (Špa) Astana Pro Team
10 Chris Froome (GBr) Team Sky

Průběžné pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 14:12:29
2 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 0:00:15
3 Miguel Angel Lopez (Kol) Astana Pro Team
4 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:16
5 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:50
6 Luis León Sanchez (Š) Astana Pro Team 0:01:06
7 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 0:01:10
8 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data 0:01:36
9 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 0:01:45
10 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:01:55