Cyklistický rebel Betancur v Movistaru ožil a vyhrál první etapu závodu Vuelta a Castilla y Leon

nabor

Kolumbijský jezdec Carlos Alberto Betancur (Movistar) vyhrál úvodní ze tří etap menšího závodu Vuelta a Castilla y Leon. Když porazil Pella Bilbaa (Caja Rural). Třetí dojel Carlos Barbero (Caja Rural). Největší favorit Alejandro Valverde z Movistaru dokončil až na 8. příčce se ztrátou 54 sekund.

Etapu provázely nízké teploty a déšť. Hned z úvodu se oddělila osmička závodníků. Nakonec si vytvořili náskok přes tři minuty a byli pohlceni 10 kilometrů před cílem. „Soupiska“ odvážlivců Adam Phelan (Drapac), Thomas Baylis (One One Pro Cycling), Aitor Gonzalez (Euskadi-Murias), Jorge Cubero (Burgos BH), Peio Goikoetxea (Postobon), Fernando Grijalba (Inteja-MMR), Raul Alarcón (W52) a Antonio Barbio (Efapel).

Po dojetí úniku následovalo osmikilometrové stoupání 3. kategorie, na kterém byl umístěn i dojezd etapy. Betancur zaútočil z pelotonu a jediný, kdo se s ním držel byl Pello Bilbao. Bilbao několikrát zkusil svého soka utrhnout, ale nikdy se mu to nepodařilo a tak se tito dva utkali o dnešní výhru. Na cílové pásce byl poměrně jednoznačně první Betancur, který prožívá restart své kariéry.

Po 46 vteřinách přijela skupina vedená Carlosem Barberem. S ním dojeli i Rus Dmitry Sokolov (Lokosphinx) a Winner Anacona (Movistar).

Betancur se rázem stal horkým favoritem na výhru celého závodu, ale sám se nechal slyšet, že lídrem zůstává Valverde.

Zítra peloton čeká etapa se stoupáním několik kilometrů před cílem. Rozhodne etapa nedělní, která dojíždí na vrchol stoupání Alto de Candelario.