Cummings ujel a ovládl poslední etapu, Froome vyhrál potřetí celkově


Brit Stephen Cummings (Dimension Data) dokázal odjet svým kolegům z úniku a vyhrát závěrečnou etapu na Critériu du Dauphiné. Druhý dospurtoval Dan Martin (Etixx-Quick Step), třetí Romain Bardet (AG2R). Chris Froome (Sky) potřetí dokázal vyhrát tento závod a vyrovnal se tak závodníkům jako Luis Ocaňa a Bernard Hinault.

Dnes se vytvořil dvacetičlenný únik, kde byli Cummings, Robert Kiserlovski (Tinkoff), Ryder Hesjedal (Trek-Segafredo), Jürgen Van den Broeck (Katusha), Tony Gallopin (Lotto Soudal). Nechyběl Daniel Teklehaimanot (Dimension Data). Eritrejec dokázal posbírat důležité bodíky na vrchařských prémiích a obhájil tak puntíkovaný dres.

Peloton táhl tým Etixx – Quick Step a když se začal přibližovat k úniku, tak se odpoutal Cummings a začal si budovat náskok, který mu nakonec vydržel až do cíle.

Na Col du Noyer najel na čelo Tony Martin z Etixxu a začal trhat peloton. Následoval nástup Alberta Contadora (Tinkoff). Drželi se ho Chris Froome, Romain Bardet a Richie Porte (BMC). Za nimi jel osamocený Dan Martin, následovala byla skupina s Adamem Yatesem (Orica-GreenEDGE), Diegem Rosou (Astana) nebo Louisem Meintjesem (Lampre – Merida). Až pak jel Julian Alaphilippe (Etixx – Quick Step). Tomu do karet hrál fakt, že s ním jeli i Sergio Henao a Wout Poels (oba Sky), kteří se snažili dostat zpět ke Chrisi Froomovi, aby mu ještě pomohli.

Ve sjezdu se všechny skupiny sjely a peloton pokračoval pod taktovkou týmu Sky. Na posledním kilometru si všichni chystali pozici pro finiš. První vyrazil Dan Martin. Za ním jeli Romain Bardet, Wout Poels, Adam Yates a Julian Alaphilippe. V tomto pořadí dospěli také do cíle.

Tato skupinka si vytvořila drobný náskok na Porta, Frooma a Contadora.  Australan tak přišel o pódium, protože ho přeskočili jak Bardet, tak Martin.

Roman Kreuziger dokončil etapu na 18. místě. V celkové klasifikaci se posunul na příčku devatenáctou.

Pořadí etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Stephen Cummings Dimension Data 4:05:06
2. Dan Martin Etixx – Quick Step + 3:58
3. Romain Bardet AG2R ,,
4. Wout Poels Sky ,,
5. Adam Yates Orica-GreenEDGE ,,
6. Julian Alaphilippe Etixx – Quick Step ,,
7. Diego Rosa Astana ,,
8. Louis Meintjes Lampre – Merida ,,
9. Richie Porte BMC + 4:03
10. Chris Froome Sky ,,
18. Roman Kreuziger Tinkoff + 5:25

Konečné pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Chris Froome Sky 29:59:31
2. Romain Bardet AG2R + 0:12
3. Dan Martin Etixx – Quick Step + 0:19
4. Richie Porte BMC + 0:21
5. Alberto Contador Tinkoff + 0:35
6. Julian Alaphilippe Etixx – Quick Step + 0:51
7. Adam Yates Orica-GreenEDGE + 0:57
8. Diego Rosa Astana + 1:13
9. Louis Meintjes Lampre – Merida + 1:30
10. Pierre Rolland Cannondale + 2:43
19. Roman Kreuziger Tinkoff + 7:58

1 komentář

  1. Kde byli kluci z Tinkoffu,to by me zajimalo.Alberto tam zustal zase sam.Jinak pro Alberta super priprava na tour.Dofejme ze bude mit lepsi podporu na tour.Uvidime za mesic Chrisi.

Comments are closed.