Christophe Laporte ve třetí etapě Dauphine opět nejrychlejší

nabor

Třetí etapa letošního Dauphine měřila lehce přes 190 kilometrů, a kromě sprintu rychlých mužů v závěru nabídla také přerušení závodu z důvodu protestujících na trati. Z trojice Bennet, Groenewegen a Laporte byl nejrychlejší Francouz Laporte a jeho soupeři byli za potyčku odsunuti z podia na 33. a 34. místo.

 

Po startu se do úniku vydal Mathieu Burgaudeau (Total Energies), který chvíli jel na čele s Lorenzem Milesim (Team DSM). Ital však po první vrchařské prémii počkal na peloton a svého parťáka nechal na čele závodu samotného. Na 118. kilometru před cílem byl dojet i Burgaudeau a všichni závodníci byli pohromadě. Bohužel klid vydržel jen přibližně 10 kilometrů, jelikož trať zatarasili protestující. Ředitel závodu závod přerušil, protestující ponechali na silnici úzký pruh a závodníci bezpečně projeli kolem. Po dalších pěti kilometrech byl závod restartován a peloton se až do cíle držel pospolu.

Skupina protestujících

Svatá trojice sprinterů

Na startovní listině jsou letos jen tři prvotřídní sprinteři – Laporte (Jumbo Visma), Bennet (Bora-hansgrohe) a Groenewegen (Jayco AlAlu). I v dnešní etapě se očekával jejich souboj a ten také nastal. Jen si trochu publicity pro sebe utrhl Alaphilippe (Soudal – QuickStep), který měl 7 kilometrů před cílem defekt a poté se náročně vracel do balíku. Stihl to přibližně 3 kilometry před cílem, ale už nedokázal pomoci svému týmu.

Sprint byl velmi přehledný, ale bohužel došlo ke dvěma menším pádům. V závěru opravdu bojovala již zmiňovaná trojice, ze které měl nejlepší nohy Francouz Laporte, který si připsal druhé vítězství a zároveň navýšil náskok v celkovém pořadí. Bennet a Groenewegen byli potrestáni za nebezpečný manévr přibližně padesát metrů před páskou a byli odsunuti na 33. a 34. místo.

zdroj obrázků: Getty Images