Česká nominace na OH v Riu byla odtajněna

nabor

Dnes, krátce po dojezdu národního mistrovství v Kyjově, oznámili představitelé Českého svazu cyklistiky jména závodníků, kteří se podívají na Olympijské hry do Ria.

Časovka

Pro olymijskou časovku se automaticky kvalifikoval vítěz národního mistrovství, kterým se ve čtvrtek stal Leopold König (Sky). Český tým dostal dvě místa a na to druhé byl, celkem logicky, nominován elitní časovkář Jan Bárta (Bora-Argon 18).

Silniční závod

Zde Česká republika dostala čtyři místa, ale je zde povinnost startu závodníků, kteří pojedou i časovku. To znamená, že dvě místa jsou už obsazená. Jana Bártu možná uvidíme v úniku, ale spíše zapracuje pro lídra týmu Leopolda Königa, jelikož rodák z Kyjova umí jezdit i v kopcích a horách, což dokázal jak na Tour de France, tak na Giru d´Italia. Na další dvě místa byli favorizováni Roman Kreuziger (Tinkoff), Zdeněk Štybar a Petr Vakoč (Etixx-Quick Step).

Volba nakonec padla na oba jezdce Etixxu, tedy Zdeňka Štybara a Petra Vakoče. Novopečený mistr republiky v hromadném závodě si letenku do Ria automaticky nevybojoval a po rozhovoru s trenéry národního týmu naznal, že vzhledem k obtížnosti závodího kalendáře, který ho čeká, vynechá Olympijské hry.

Romana Kreuzigera uvidíme na Tour de France a měl by se, společně s Albertem Contadorem, představit i na Vueltě. Do Španělska má podle spekulací jet jako lídr nebo spolulídr i Leopold König.

2 KOMENTÁŘE

  1. Nonono, necítm v tom trošku té naší české závisti? Však nechme Jana Bártu ať s reprezentací popere jak bude nejlépe umět, však on to dá.

  2. Tak to jsem zvědav, jak to Jan Bárta v Riu zvládne, když na MR ČR a SR prohlásil, že byl uvařený. No a v Riu jsou teploty nad 30 běžné, nebo se snad mýlím? jinak tady je vidět, že peníze jsou na prvním místě. Olympiáda neolympiáda, Tour a Vuelta mají přednost. Takže kde jsou ty časy, kdy můj otec měl sponzora B + B ( Obchodní dům Brouk a Babka Ostrava)! No a na plochou dráhu do Zlína na kole a pokud se umístil na „bedně“, tak mohl jet zpátky do Ostravy v mechanickým voze! Pokud se neumístil, tak opět po svých!!!

Comments are closed.