Časovku na Tirrenu vyhrál Filippo Ganna, celkovým vítězem se stal Simon Yates

nabor

Tirreno-Adriatico zakončila časovka na 10 kilometrů. Nejrychlejší čas dne zajel Filippo Ganna, který překonal Victora Campenaertse a Rohana Dennise.Matthias Brändle z Israel Start-Up Nation byl první, kdo se spustil ze startovní rampy. Rakušan stanovil na 10,1 kilometrů dlouhé trase v okolí San Benedetta del Tronto čas 11:30. Jelikož je časovka jeho silná disciplína, mohli jsme tak hned sledovat, jakých časů tu budou ti nejlepší dosahovat.

Dlouho trvalo, než se podařilo tento čas překonat. Několik jezdců se mu přiblížilo, ale vylepšit ho dokázal až Filippo Ganna z Ineosu. Italský šampion v této disciplíně vylepšil Brändlův čas o 48 sekund, když prolétl trasu s průměrnou rychlostí 56,6 km/h a bylo tak jasné, že se dost možná jedná o nejrychlejší čas dne. Přiblížit se mu nedokázal ani současný držitel světového rekordu v hodinovce, který zaostal o 18 sekund, či úřadující mistr světa a Gannův týmový kolega Rohan Dennis, který ztratil 26 sekund.

Postupně se na trať dostávali i závodníci na celkové pořadí. Ačkoliv časovka byla krátká, mezi některými závodníky byly jen malé časové rozdíly, a tak poslední den ještě mohl zamíchat celkovou klasifikací.

Papírově nejsilnějšími v této disciplíně měli být z první desítky Geraint Thomas a Wilco Kelderman. Oba pověsti výborných časovkářů dostáli. Kelderman obsadil v etapě 15. místo a posunul se tak o 2 příčky na konečné čtvrté místo. Ještě lépe si vedl Geraint Thomas. Ten stanovil čtvrtý nejrychlejší čas dne. Bylo tak otázkou, jak zajede před etapou průběžně druhý Majka a vedoucí Simon Yates. Thomas dokázal oba porazit, ale na Yatese měl před etapou až příliš velkou ztrátu. Přesto jeho výkon stačil na posun na konečné druhé místo v celkové klasifikaci.

Celkové vítězství slavil Simon Yates, který tak získal svůj první triumf v celkovém pořadí v etapovém závodě od Vuelty 2018.