Časovka znovu zamíchá pořadím


Ve vinařském kraji mezi pobřežím a horami se pojede z Trevisa do Valdobbiadene skoro 60 kilometrů dlouhá časovka, obsahující i jednu vrchařskou prémii. Vedle bitvy o čas půjde i o přežití na zřejmě opětovně mokrých silnicích.

Vše krom nudy. Giro včera vidělo nečekaně vůbec největší dosavadní zásah do celkového pořadí. Dnešní etapa má ale potenciál tu včerejší zas předčít. Zkouška s parametry z dob éry EPO a Lance Armstronga nejspíš nenechá kámen na kameni. Dá také výraznou nápovědu ohledně dalších ambic jezdců jako Richie Porte, Leopold König, Darwin Atapuma či Ryder Hesjedal – tedy favoritů, kteří už výrazně ztrácejí.

Jak již řečeno počasí se patrně na časovku nestihne umoudřit. Bude vlhko, oblačno až zataženo, relativní zima (kolem 15 stupňů)… Vzhledem k délce časovky bude rozhodovat i správné občerstvování a technické zvládnutí

14. etapa Gira je asi nejskloňovanější v souvislosti s tímto ročníkem

Na Giru chybí mnozí elitní časovkáři. Tony Martin, Bradley Wiggins, Adriano Malori, Jonathan Castroviejo a nejen ti. Nadto profil favorizuje uchazeče o celkové vítězství v závodě, kteří jsou však na druhou stranu pomnoze potlučení či frustrovaní ze ztrát. Asi nejsilnějším klasickým časovkářem bude Luke Durbridge, ve startovním poli nalezneme také Kiryienku či Chavanela, je však otázka, zda se vydají ze 100 % sil.

Jinak jsou hlavními adepty na výhru tři nejlepší časovkáři mezi vrchaři a to Richie Porte, Alberto Contador a Rigoberto Urán. Nažhavený je i přes lehké zranění také Leopold König, jehož po loňské show na Tour nutno počítat mezi jezdce schopné zajet top výsledek. Fabio Aru i přes zlepšení v poslední době bude spíše lepit ztráty a nejspíš okamžitě přijde o růžový dres.

Jako první odstartuje do časovky v pravé poledne Marco Coledan. Luke Durbridge vyjede ve 13:01. Na jezdce z top 20 celkového pořadí dojde mezi 14:42 a 15:42, kdy jako poslední odstartuje maglia rosa Fabio Aru.