Časovka pro Annu van der Breggen, triumvirát SD Worx upevnil dominanci

nabor

Ani čtvrtá etapa Giro Rosa 2021 nic nezměnila na nadvládě Demi Vollering, Ashleigh Moolman a především jejich lídryně, dnes opět vítězné mistryně světa Anny van der Breggen. Při výšlapu k vodopádům Cascata del Toce se mezi ně vklínila pouze třetí Grace Brown.

Za vcelku solidního letního počasí se vydala elita Gira do 1728 metrů nad mořem, s několika pasážemi kolem 10 procent. Díky rovnějšímu úvodu a závěru však v individuální časovce měly šanci i tempařské specialistky.

Z hloubi celkového pořadí se tak mohla vytasit počinem 25:13 Grace Brown a ve své vlně neměla soupeřky. Dokonce ani Elisa Longo Borghini, toho času v pozici až 23. ženy celkové klasifikace, se k ní posléze nedostala blíže než na necelou minutu a půl.

Poslední část startovního pole, rozděleného do tří bloků po 46 jménech, přesto nakonec přinesla dvě rychlejší jízdy a nepostarala se o ně žádná jiná stáj než SD Worx. Demi Vollering byla lepší o 11 sekund, Anna van der Breggen hned o minutu a šestnáct vteřin. Průběžné druhé místo těsně uhájila Ashleigh Moolman.

Pořadí 4. etapy Giro Rosa 2021

P. Jméno Tým Čas
1. Anna van der Breggen SD Worx 24:57
2. Demi Vollering SD Worx +01:05
3. Grace Brown BikeExchange +01:16
4. Ashleigh Moolman SD Worx +01:30