Brambilla vyhrál etapu a Quintana výrazně navýšil náskok

nabor

Gianluca Brambilla porazil ve spurtu Naira Quintanu, který výrazně navýšil svůj náskok v celkovém pořadí.

Rozhodující okamžik dnešní etapy a možná i celé Vuelty přišel hned na začátku. Alberto Contador se rozhodl stáhnout svou ztrátu v celkovém pořadí, která byla větší než tři minuty, a tak zavelel k útoku. Výborně to vystihl Nairo Quintana, který se k němu přidal. Kromě těchto dvou jezdců zde byli Jonathan Castroviejo, Ruben Fernandez (Movistar), Ivan Rovny, Yuri Trofimov (Tinkoff), Kenny Elissonde (FDJ), Fabio Felline (Trek – Segafredo), Matvey Mamykin (Katusha), Gianluca Brambilla, David de la Cruz (Etixx – Quick Step), Davide Formolo, Moreno Moser (Cannondale – Drapac) a Omar Fraile (Dimension Data).

Ztráta pro Frooma i Königa

Tento únik nezachytil žádný jezdec týmu Sky, Oricy, Astany nebo BMC. Froome měl však k sobě pouze Davida Lópeze. Zodpovědnost tak ležela hlavně na Astaně a Orice a později i BMC. Tyto stáje zde měly větší početní zastoupení.

Bohužel ještě hůře dopadl po včerejší etapě pátý Leopold König, který se nacházel ještě za skupinou Chrise Frooma. Asi padesát kilometrů před cílem měli jezdci v úniku náskok tři minuty na Chrise Frooma a přes čtvrt hodiny na Leopolda Königa.

Poté začala stahovat Orica a ve sjezdu i Samuel Sanchéz a společně snížili náskok na dvě minuty. Pak již odpadla většina domestiků, a tak si to musel odpracovat sám Chris Froome, Simon Yates nebo Esteban Cháves.

Náskok se nesnižoval

Tento náskok vydržel až pod závěrečné stoupání Aramon Formigal. Na tomto stoupání to již bylo pochopitelně o celkových favoritech.

Froome se snažil sjet Quintanu, ale náskok zůstával na dvou minutách. Letošní vítěz Tour de France poté již neměl síly a Alejandro Valverde, Esteban Cháves a Jean Christophe-Péraud mu ujeli.

Mezitím se vpředu utvořila dvojice Quintana-Brambilla. Brambilla měl navíc v závěru více sil a přespurtoval Quintanu. Ten dnes však může být spokojený, protože Chris Froome dokončil se ztrátou dvou minut a čtyřiceti sekund.

Leopold König byl klasifikován na předposledním místě a tak definitivně ztratil šanci na umístění po včerejším posunu na 5. místo! Dojel ve skupině společně s 90 jezdci se ztrátou 53:54. Nestihli tedy limit etapy, ale zítra do etapy všichni opět nastoupí. Jury všem jezdcům nesplnění limitu „odpustila“.

[cyklostat id=“Vuelta-a-Espaa“ etapa=“15″ rok=“2016″ nadpis=“Vuelta 2016, pořadí 15. etapy“]

4 KOMENTÁŘE

    • Froome sice zareagoval a okamžitě svolával své kolegy, ale domestici Sky byli unavení z předchozí etapy a jediný kdo se dostal na čelo byl David López a chvíli i Salvatore Puccio. Puccio ale neměl síly a dokázal pracovat jen chvíli. Sky tak může litovat, že odstoupil Kwiatkowski nebo si na Vueltu nepřivezli jednoho ze svých rovinářů (Stannard, Rowe). Ti by v tu chvíli byli platní.

  1. Totální výbuch Sky nechápu jak to dokázali tak pokazit. Chudák Leo životní závod je pro něj končí

    • Sky podcenil začátek etapy. Froome byl úplně na konci pelotonu a když najel na čelo, byla již skupina s Quintanou dvacet sekund vpředu. V tu chvíli byl na čele pelotonu docela sám a snad jediná Orica tam měla větší zastoupení.

Comments are closed.