Brabantský šíp zná svého vítěze, je jím Petr Vakoč!

nabor

Petr Vakoč vyhrál populární belgickou jednorázovku a oslavil již třetí vítězství v sezóně.

Únik vytvořili Oliver Zaugg (IAM Cycling), Sergey Nikolaev (Gazprom-Rusvelo), Alberto Cecchin (Team Roth), a Emanuel Buchmann (Bora-Argon 18).

Z pelotonu jako první nastoupil Martin Mortensen (ONE Pro Cycling). K němu se později přidali Pieter Serry (Etixx – QuickStep), Sean De Bie (Lotto Soudal), Daryl Impey (Orica-GreenEdge) a Christian Mager (Stölting Service Group). Impey, a Serry poté nastoupili zbytku skupiny. K Mortensenovi a Magerovi se naopak přidali Dylan Teuns, Loic Vliegen (Oba BMC), Tosh van der Sande (Lotto Soudal) a Angelo Tulik (Direct Energie).

Nakonec se únik dne i obě skupiny sjely. Dál pokračovali již jen Serry, De Bie, Impey, Mager, Mortensen, Tulik, Sande, Buchmann, Teuns a Vliegen. Dva okruhy před cílem měla skupina náskok 43 vteřin.

Dilliera a Vakoče potkal mezitím defekt a Kristian Sbaragli měl pád.

Čtyřicet kilometrů před cílem zaútočili Enrico Gasparotto (Wanty-Groupe Gobert) a Tom Dumoulin (Giant-Alpecin). Jejich pokus byl neúspěšný, ale náskok uprchlíků se snížil na 26 vteřin. Z úniku se do pelotonu vrátil Buchmann. Nakonec 30 kilometrů před cílem pohltil peloton i celou skupinu.

Další důležitý okamžik přišel až na stoupání IJskelderlaan čtyři kilometry před cílem, kdy nastoupil Tony Gallopin, následovaný Tannerem, Vakočem, Alaphilippem, Gasparottem. Zezadu je začala stíhat Orica, s jejich lídrem Matthewsem.

Ovšem tato skupina si necelý kilometr před cílem držela stále slušný náskok. Poté již přišel rozhodující nástup Petra Vakoče. Za ním vyrazili Gallopin s Gasparottem. Ovšem dnes na českého mistra nikdo neměl. Mohl tak oslavit své třetí vítězství v sezóně a jak se nechal slyšet v cíli možná i jeho největší v kariéře.

https://www.youtube.com/watch?v=QH91P7uqCQU

Pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Petr Vakoc (ČR) Etixx – Quick-Step  4:48:50
2 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert  0:06
3 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal  0:12
4 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie  0:20
5 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
6 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
7 Maurits Lammertink (Niz) Roompot – Oranje Peloton
8 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step
9 Tom Jelte Slagter (Niz) Cannondale Pro Cycling
10 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team