Boonen opanoval Prudential RideLondon-Surrey Classic

nabor

Prudential RideLondon-Surrey Classic ovládl veterán Tom Boonen (Etixx-Quick Step), když porazil Marka Renshawa (Dimension Data) a Michaela Matthewse (ORICA-BikeExchange).

Do prvního úniku etapy se dostala šestka jezdců, byla ale brzy nahrazena jinou sedmičkou cyklistů. Byli zde Ian Stannard, Geraint Thomas (oba Sky), Jelle Wallays (Lotto Soudal), loňský vítěz Jean-Pierre Drucker (BMC), Matthew Holmes (Madison Genesis), Jonathan Lastra (Caja Rural) a Patrick Bevin (Cannondale – Drapac).

Přibližně 50 kilometrů před cílem zkusil útok víěz Tour de France – Chris Froome, ale bez většího úspěchu. V úniku zaútočil jeho kolega Geraint Thomas a dokázal si vypracovat náskok na skupinu pronásledovatelů, kde tempu nestačil Jonathan Lastra.

Ve svém vůbec prvním závodě za Wanty-Groupe Gobert zaútočil Xandro Meurisse, to bylo přibližně 40 kilometrů před cílem.

13 kilometrů před cílem ujel ze stíhací skupiny Ian Stannard. Sky mělo v tu chvíli na čele stále Thomase. Z pelotonu v tom momentu vyrazil Huub Duijn (Roompot Oranje Peloton). Peloton se nebezpečně blížil, ale ještě před spurtem zkusil odjet Sonny Colbrelli, spurter týmu Bardiani – CSF, ale peloton si ho pohlídal a navíc dokázal pohltit i uprchlíky.

Rozhodlo se ve spurtu. Nejlepší pozici měli jezdci týmu Lotto Soudal, ale favorité se jich drželi. Nejprve to vypadalo na spurt na levé straně vozovky, ale najednou se napravo zjevil Tom Boonen a pokořil své soupeře.

Top 10 závodu

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Tom Boonen Etixx – Quick Step 4:43:56
2. Mark Renshaw Dimension Data ,,
3. Michael Matthews ORICA-BikeExchange ,,
4. Jens Debusschere Lotto Soudal ,,
5. Jaroslaw Marycz CCC Sprandi Polkowice ,,
6. Paolo Simon Bardiani-CSF ,,
7. Floris Gerts BMC ,,
8. Tobyn Horton Madison Genesis ,,
9. Steele Von Hoff One Pro Cycling ,,
10. Mark McNally Wanty-Groupe Gobert ,,