Bojovník Wout van Aert vyhrál časovku Tirrena, ale na celkové vítězství již nedosáhl

nabor

V závěrečné časovce na Tirrenu-Adriaticu byl nejrychlejší Wout van Aert (Jumbo-Visma) časem 11:06 min. O 6 sekund za ním zaostal druhý Stefan Küng (Groupama-FDJ) a o 11 sekund třetí Filippo Ganna (Ineos Grenadiers). Podle předpokladů se však už nic nezměnilo v celkovém pořadí. Možnost, že by Van Aert najel tak krátké trati více než 1:15 minuty na Tadeje Pogačara (UAE Team Emirates) byla velmi hypotetická, a tak dvaadvacetiletý Slovinec bere přesvědčivé vítěství již na druhém letošním etapáku.

Rovinatá časovka na 10,1 km opět zakončila letošní Tirreno – Adriatico. Na startu téměř letecké záležitosti podél pláží v San Benedettu del Tronto byl rovněž loňský vítěz Filippo Ganna, ale jeho průměrnou rychlost ze září 2020 – 56,6 km/hod. –  dnes nepřekonal ani on sám, ani nikdo jiný. Na mezičase před otočkou byli jezdci za pět minut, ve druhé polovině většina z nich zpomalila a průměrná rychlost vítěze byla 54,5 km/hod..

Své pověsti výborných časovkářů dostáli v úvodu startovního pole Jan Tratnik (Bahrain-Victrious), Edoardo Affini (Jumbo-Visma) a Sebastian Langeveld (EF Education-Nippo). Poslední jmenovaný ustanovil prozatímní nejlepší čas na 11 minutách 37 sekundách.

Časovka se však dnes velmi povedla Michaelu Hepburnovi (Team BikeExchange), jenž tento čas zlepšil o další 4 sekundy a na dlouho se usadil na čele závodu.

Po hodině a půl závodu se dostal ke slovu Stefan Küng, který „odolal“ i následnému náporu Filippa Ganny. Po „bedně“ sahal i Küngův týmový kolega Benjamin Thomas, ale nakonec o pár vteřinek zaostal.

Wout van Aert ve svém boji o celkové prvenství nechal na trati všechno. Byl první na mezičasu, zatímco Tadej Pogačar tam zaujímal až 7. místo. A byl první v cíli, ale pouze o 12 vteřin. Tadej Pogačar tak mohl slavit celkové vítězství na závodě Tirreno-Adriatico 2021.

Dnešní závod už nezměnil ani vítěze ostatních soutěží. Wout van Aert vyhrál alespoň bodovací soutěž, Tadej Pogačar si přivlastnil i zbylé dva dresy – za vítězství v soutěži vrchařů i v soutěži mladých jezdců.

Z našich byli dnes Zdeněk Štybar (Deceuninck-QuickStep) 72. se ztrátou 1:03 minuty, Jan Hirt (Intermarché Wanty-Gobert) 102. se ztrátou 1:22. Peter Sagan ztratil 1:26 minuty.

 

Výsledky 7. etapy Tirreno-Adriatico 2021

P. Jezdec Tým Čas
1  Wout VAN AERT Team Jumbo-Visma 11:06,13
2  Stefan KÜNG Groupama-FDJ +0:06
3  Filippo GANNA INEOS Grenadiers +0:11
4  Tadej POGAČAR UAE-Team Emirates +0:12
5  Benjamin THOMAS Groupama-FDJ +0:16
6  Alberto BETTIOL EF Education-Nippo +0:18
7  Joāo ALMEIDA Deceuninck-QuickStep +0:24
8  Kasper ASGREEN Deceuninck-QuickStep +0:26
9  Michael HEPBURN Team BikeExchange +0:27
10  Tobias LUDVIGSSON Groupama-FDJ +0:28

 

/zdroj obrázku: cyclingnews.com, Bettini Photo/

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den,
    dnešní časovka nebyla dlouhá 11km, ale „jen“ 10,1km.
    Kdyby vítězný Wout ujel zmíněných 11km za 11 minut a šest vteřin, jeho průměrná rychlost by byla 59,5km/h 🙂
    Tím by loňský rychlostní rekord Fillippa Ganny překonal.

    • Dobrý den, děkuji a omlouvám se čtenářům. „Uložila“ jsem si zřejmě nějaký zaokrouhlený údaj a hlava zas jednou nepřemýšlela.

Comments are closed.