Bojovník vs. smolař 9. etapy: Geoffrey Bouchard vs. Miguel Ángel López

Devátá a poslední etapa před volným dnem měla své hrdiny i své smolaře. Pořadatelé určili bojovníkem etapy francouzského jezdce Geoffreye Boucharda (AG2R). Adeptů na naší redakcí udělovaný „titul“ smolaře bylo dnes několik. Esteban Chaves, Marc Soler a taky Miguel Ángel López. Jeho smůla dle redakce byla dnes největší. Přestože ji kamery nedokázaly divákům ukázat.

Geoffrey Bouchard

Cyklista byl i v první řadě hned po slavnostním startu. Krátce po odmávnutí startéra vyrazil a  byl jedním z protagonistů úniku. Velká skupina uprchlíků dlouho odolávala náporu pelotonu. Francouz vydržel na čele nejdéle a titul mu patří právem, přestože dojel celkově na 17. místě.

Miguel Ángel López

Lídr Astany a největší dnešní favorit si svou porci smůly vybral asi někde na rozbláceném štěrku před závěrečným stoupáním. Do cíle dojel s odřeninami na 9. místě se ztrátou 1:01 na vítěze. Co se stalo, nevěděl po etapě přesně ani jeho sportovní ředitel Vinokurov. Na celkové vedení však i po smolné etapě ztrácí pouhých 17 sekund.