Bojovník vs. smolař 9. etapy: De Gendt vs. Mollema

nabor

V dnešní etapě prokázali odvahu a schopnost snášet utrpení mnozí, relativně ke svým možnostem však asi nejvíce aktivity předvedl klasik úniků Thomas De Gendt. Také Bauke Mollema škvařil sedlo co to dalo, ale víc než další druhé místo nevydobyl.

Bojovník etapy: Thomas De Gendt (Lotto Soudal)

Takhle jí Thomas De Gendt (po 3. etapě Vuelty 2018)
De Gendtovou zálibou je focení jídla. Když už nevyhrál, smlsl si po 3. etapě na tomto

Některé jistoty cyklistika ztrácí. Froome nevyhraje každou Grand Tour. Hansen na každé nestartuje. Co však zatím stále platí – startuje-li Thomas De Gendt, útočí. A pokud má únik šanci na úspěch, útočí i z něj, dokud mu zbývá trocha sil. Své nejlepší vrchařské doby má rodák z Flander a třetí z Gira 2012 (jak jinak, než díky úniku) už za sebou a tak věděl, že dnes musí prchnout ještě před závěrečným stoupáním. Zkusil to několikrát. Pak vyčerpaně sledoval akcelerace Mase Boneta a Kinga, odpadal a zase se vracel ke zbylé skupince. Do cíle nakonec dorazil těsně za Bilbaem a před Richiem Portem. Což tentokrát bohužel znamenalo 58. místo.

Smolař etapy: Bauke Mollema (Trek-Segafredo)

Bauke Mollema - smolař 9. etapy Vuelty 2018
„Zaskočil mě,“ přiznal Mollema po etapě

Bauke Mollema patří k těm závodníkům, kteří trpí viditelně. Na kole sebou zmítá a proti obvyklým doporučením do něj tak předává každý watt síly, který v těle objeví. Protože na Tour ani na Vueltě mu nevyšel záměr prát se o celkovou top ten, vydává se alespoň pro etapovou slávu. Na Staré dámě z toho bylo třetí a čtvrté místo. Na Vueltě dojel už podruhé hned za vítězem. V Roquetas de Mar ho uspurtoval Simon Clarke. A dnes ho překvapil brzkým útokem a obrovskou odolností Ben King. Pět kilometrů od cíle se zdálo, že nizozemskou lavinu nemůže Američan zastavit. Ale také Mollema byl na limitu a dotáhnout se nedokázal. Stejně jako o De Gendtovi však o něm během letošní Vuelty ještě určitě uslyšíme.