Bojovník vs. smolař 8. etapy: Grellier vs. Martin

nabor

Po celodenním úniku byl bojovníkem dne vyhlášen Fabien Grellier. Smolařem se naopak stal Dan Martin, který po pádu 17 kilometrů před cílem čítá další ztrátu na ostatní favority v celkovém pořadí.

Fabien Grellier

Krátce po začátku etapy se Fabien Grellier stal součástí úniku, kde byl kromě něj i Laurens Ten Dam a Marco Minnaard. Ten Dam se však zanedlouho stáhl zpět do pelotonu, a tak pokračoval Grellier pouze s Minnaardem. Nekonečné kilometry ukrajovala tato dvojice pospolu a dávala pelotonu pořádně zabrat. Na čelo se musely 30 kilometrů před cílem nahrnout na pomoc týmu BMC i spurtérské týmy, jestliže nechtěly dopustit aby se dnes radoval někdo z této dvojice. Jejich náskok začal rychle klesat. Grellier se snažil vykřesat poslední jiskry naděje, když svému kolegovi nastoupil necelých jedenáct kilometrů před cílem. Zatímco Minnaard byl zanedlouho dojet, Grellier bojoval další čtyři kilometry sám. I jeho snaha však poté mohla skončit a zítra poveze červené číslo pro bojovníka dnešní etapy.

Dan Martin

Zatímco v šesté etapě byl za hrdinu, když vyhrál dojezd na Mûr-de-Bretagne, dnes čítal ztrátu. Sedmnáct kilometrů před cílem totiž byl jednou z obětí pádu. Dlouho trvalo než znovu usedl na kolo a stíhací jízdu zahajoval se ztrátou minutu a půl na hlavní pole. Stáhlo se k němu 5 domestiků, kteří v jednu chvíli stáhli odstup na 30 sekund, poté jim však začali docházet síly a Martin byl nakonec v cíli o minutu a šestnáct sekund později než vítězný Goenewegen.

1 komentář

  1. tu nejsou nikde uváděné výsledky etapy, celkové pořád atd, jen slovní popis ?

Comments are closed.