Bojovník vs. smolař 21. etapy: Bauke Mollema vs. Bauke Mollema

nabor

Titul největšího bojovníka a smolaře dnes udělujeme za celou Vueltu. Obě označení si za výkon v těch dramatických třech týdnech vysloužil a zasloužil jediný muž – Bauke Mollema.

Bauke Mollema (Trek-Segafredo)

Bauke Mollema

Jednatřicetiletý Holanďan původem z Groningenu, jen pár týdnů před Vueltou, vybojoval druhé místo na San Sebastianu. Titul bojovníka Vuelty2018 mu udělil direktoriát. Nelze než-li souhlasit!

Na Vueltě předváděl výborné výkony, ty mu v páté etapě přinesly druhé místo, kdy zaostal za Simonem Clarkem (EF Education First-Drapac). Pomyslná stříbrná pozice mu zůstala souzena i pro zbytek závodu. V deváté etapě při dojezdu na La Covatilla nestačil na Bena Kinga (Team Dimension Data) a bral opět jen druhou příčku. Dokonce ani v boji o puntíkatý trikot to nebylo jinak – zde ho předčil Belgičan Thomas De Gendt (Lotto Soudal) a tak se jezdec Treku-Segafredo musel spokojit, jak už pomalu začalo být zvykem, s druhým místem.

Sečteno, podtrženo – bojovníkem i smolařem je jednoznačně Bauke Mollema. On to asi neví, ale u nás v Čechách se říká:“Ať jsem bit, jen když se peru“.