Bojovník a smolaři 9. etapy: Masnada vs Ciccone

nabor

Dnešním bojovníkem se jednoznačně stal Fausto Masnada, který i dlouho sahal po vítězství v etapě. Smolařem naopak Giulio Ciccone, který měl v závěru mnoho sil, ale na výhru nedosáhl.

Fausto Masnada

Fausto Masnada se dostal do denního úniku, který se vytvořil v úvodních kilometrech. Skupina byla velmi početná, ale Masnada byl již od počátku jeden z nejaktivnějších. Čtyřiadvacetiletý Ital si dojel pro nejvíce bodů na první vrchařské prémii dne. Masnada však i nadále pokračoval ve svém úsilí a vyhrál i druhou prémii dne. Únik se poté začal trochu hádat a peloton výrazně stahoval jejich náskok. Masnada tak vyrazil osamoceně a nikdo z úniku ho již nedojel. Nakonec pak dojel takřka až do cíle, ale dojet byl necelé tři kilometry před cílovou páskou.

Giulio Ciccone

Kdyby se Giulio Ciccone nevyčerpal četnými nástupy, mohl klidně usilovat o etapovou výhru. Poprvé nastoupil necelé tři kilometry před cílem poté, co skupina favoritů dojela Masnadu. Ciccone si držel malý náskok, ale nakonec ho dotáhl Jack Haig zpět do skupiny favoritů. Mladý Ital však nastupoval znovu a znovu, jenže tentokrát si ho již ostatní nenechali odjet. Nakonec spíše rozjel spurt ostatním a do samého závěru si již nenechal žádné síly. Dnes měl na to, aby skončil mnohem výše než na desátém místě.