Bojovník La Vuelta ciclista a España 2022

nabor

77. ročník Vuelty je za námi. Vítězem se stal Remco Evenepoel, avšak nejednalo se o jediného hrdinu celého ročníku. Kdo byli ti další?

Bojovník Marc Soler (UAE Team Emirates)

Kandidátů na bojovníka celého závodu byla celá řada. Nabízeli by se Mads Pedersen, který často chodil i jako sprinter do úniků, nebo Richard Carapaz, který takto dokázal vyhrát hned tři etapy. Dalším kandidátem by mohl být zcela určitě Lawson Craddock. Když to šlo, byl Američan v úniku. Několikrát byl i blízko etapovému triumfu, ale nakonec ho získat nedokázal. Unikla mu i cena pro největšího bojovníka celé Vuelty, neboť tu se rozhodli organizátoři udělit domácímu Marcu Solerovi.

Často bývají upřednostňováni domácí závodníci, nicméně v tomto případě je třeba podotknout, že Soler si toto ocenění rovněž zasloužil. Jezdec týmu UAE chodil do úniků od prvního týdne, kdy se mu dokonce povedlo v 5. etapě zvítězit. Často obětoval osobní ambice na úkor svých lídrů Juana Ayusa a Joãa Almeidy. Neváhal se pro ně vracet, ani když měl teoretickou šanci na zisk etapy. Jaký to rozdíl oproti roku 2019, kdy se v 9. etapě rozčiloval nad tím, že mu bylo nařízeno počkat na Naira Quintanu.