nabor

77. ročník Vuelty je za námi. Vítězem se stal Remco Evenepoel, avšak nejednalo se o jediného hrdinu celého ročníku. Kdo byli ti další?

Bojovník Marc Soler (UAE Team Emirates)

Kandidátů na bojovníka celého závodu byla celá řada. Nabízeli by se Mads Pedersen, který často chodil i jako sprinter do úniků, nebo Richard Carapaz, který takto dokázal vyhrát hned tři etapy. Dalším kandidátem by mohl být zcela určitě Lawson Craddock. Když to šlo, byl Američan v úniku. Několikrát byl i blízko etapovému triumfu, ale nakonec ho získat nedokázal. Unikla mu i cena pro největšího bojovníka celé Vuelty, neboť tu se rozhodli organizátoři udělit domácímu Marcu Solerovi.

Často bývají upřednostňováni domácí závodníci, nicméně v tomto případě je třeba podotknout, že Soler si toto ocenění rovněž zasloužil. Jezdec týmu UAE chodil do úniků od prvního týdne, kdy se mu dokonce povedlo v 5. etapě zvítězit. Často obětoval osobní ambice na úkor svých lídrů Juana Ayusa a Joãa Almeidy. Neváhal se pro ně vracet, ani když měl teoretickou šanci na zisk etapy. Jaký to rozdíl oproti roku 2019, kdy se v 9. etapě rozčiloval nad tím, že mu bylo nařízeno počkat na Naira Quintanu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.