Bojovník a smolaři Tour de France 2019: Julian Alaphilippe vs. Thibaut Pinot a Jakob Fuglsang

nabor

Je po všem. Tour de France 2019 je minulostí a je čas udělit poslední titul bojovníka a smolaře, tentokrát za celý závod. Největším bojovníkem závodu byl, po právu, zvolen Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step). Za největší smolaře závodu jsme zvolili Thibauta Pinota (Groupama-FDJ) a Jakoba Fuglsanga (Astana).

Bojovník Tour de France – Julian Alaphilippe

Bylo to jasné od chvíle, kdy přišel o žlutý dres. Julian Alaphilippe bojoval jako lev, hájil žlutý trikot. Mnohonásobně překročil svoje možnosti i očekávání a až do 19. etapy ho vezl na svých zádech. Celkem byl ve žlutém 14 dní, ale nakonec se musel sklonit před Eganem Bernalem. I po ztrátě dresu se nezlomil, ale bojoval dál a nakonec vyválčil výborné 5. místo a zaslouženě i cenu pro bojovníka závodu.

Alaphilippe v osamoceném boji na Col du Galibier
Alaphilippe v osamoceném boji na Col du Galibier

Smolaři Tour de France – Thibaut Pinot a Jakob Fuglsang

Thibaut Pinot byl považován za jednoho z největších favoritů na zisk žlutého dresu. Jakob Fuglsang byl zase černým koněm a také mohl cílit na nejvyšší příčky. Bohužel ani jeden nespatřil cíl v Paříži. Jakob Fuglsang měl smůlu od začátku, pád v první etapě, další trable v průběhu a pád v 16. etapě, který znamenal jeho konec. To Pinot byl v Pyrenejích nejsilnější a v Alpách hodlal zvrátit Tour ve svůj prospěch. Bohužel se v jedné z lehčích etap nakopl do řidítek a v předposlední den závodu musel ze závodu v slzách odstoupit.

Thibaut Pinot odstupuje z Tour de France v 19. etapě

Zdroj obrázků: Cyclingnews (©2019): Egan Bernal wins 2019 Tour de France, http://www.cyclingnews.com/tour-de-france/stage-21/results/ (28. 7. 2019)