Bojovník a smolaři 8. etapy La Vuelta ciclista a España 2022

nabor

Horská zkouška v 8. etapě nám nabídla opět v mlze skrytou etapu. Naštěstí na triumf Jaye Vina bylo vidět a cena bojovníka mu připadla právem. V našem cyklu Bojovník a smolaři máme druhé jmenované bohužel dva.

Bojovník Jay Vine (Alpecin-Deceuninck)

Po vítězství v 6.etapě (první životní zářez) se mladý Australan patřičně namlsal. K dnešnímu dni bychom mohli říci jen Ceasarovo slavné: „Veni, vidi, vici″ – tedy přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem. To Jay Vine naplnil beze zbytku. Pobral vše co se dalo, doslova. Všechny prémie, dlužno podotknout, že bez boje. Závěr vyšperkoval svým druhým karierním vítězstvím v životě a zároveň druhým zářezem na Vueltě. Soupeřům z úniku nedal šanci. Jako sladká tečka je puntíkatý dres, který má nového majitele právem.

Smolaři Victor Langellotti (Burgos-BH) a Itamar Einhorn (Israel-Premier Tech)

Dnešní den postihla smůla několik jezdců. Do etapy nemohli nastoupit Anthony Delaplace (Arkéa-Samsic), Mark Donovan, Nikias Arndt (oba DSM) a Jake Stewart (Groupama-FDJ). Důvodem byl pozitivní test na Covid.

Naopak Einhorn i Langellotti do etapy nastoupili a odstartovali. Einhorn, který dokázal v hromadných sprintech útočit na Top 10, musel odstoupit po blíže nespecifikovaných problémech, které měl od začátku etapy. Langellotti, toho času lídr vrchařské soutěže, si po pádu zlomil klíční kost a po velmi vydařených výkonech v posledních týdnech Monačan opouští závod a sezóna pro něj končí.