nabor

Dnes jsme viděli první úspěšný únik na Tour de France. Pořadatelé za největšího bojovníka vybrali Nicolase Roche. Dnes bylo obtížné vybrat smolaře, nakonec naše volba padla na všechny příznivce u obrazovek.

Bojovník dne – Nicolas Roche (Sunweb)

Červená čísla do sedmé etapy poveze Ir Nicolas Roche, syn Stephena Roche, který v roce 1987, při jediné návštěvě Tour na Mont Aigoual ještě nebyl ve žlutém trikotu, ale celý ročník poté vyhrál. Nicolas Roche dnes vyprovokoval celý únik. Byl prvním kdo nastoupil a na prvních dvou prémiích třetí kategorie si připsal vždy po dvou bodech. V dalším průběhu mohl patřit k favoritům, ale útoky Neilsona Powlesse a Alexeye Lutsenka ho do boje o výhru nepustily. Pro zítřek tak jako malou satisfakci obdržel alespoň červená čísla.

Smolaři dne – diváci

Col de la Lusette. Zraky všech se sem upírali, zatím nejtěžší stoupání na letošní Tour de France a všichni čekali první větší představení favoritů pro celkové pořadí. To se nestalo a v celém kopci nastoupil pouze Fabio Aru, kterého peloton posléze dojel. V závěru nastoupil ještě Julian Alaphilippe, ale získal jedinou sekundu. Diváci natěšení na kvalitní horský souboj byli ochuzeni.

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (2020): Tour de France: Alexey Lutsenko wins stage 6 on summit of Mont Aigoual, https://www.cyclingnews.com/races/tour-de-france-2020/stage-6/results/ (3. 9. 2020)