Bojovník a smolaři 6. etapy: Nicolas Roche vs. diváci

nabor

Dnes jsme viděli první úspěšný únik na Tour de France. Pořadatelé za největšího bojovníka vybrali Nicolase Roche. Dnes bylo obtížné vybrat smolaře, nakonec naše volba padla na všechny příznivce u obrazovek.

Bojovník dne – Nicolas Roche (Sunweb)

Červená čísla do sedmé etapy poveze Ir Nicolas Roche, syn Stephena Roche, který v roce 1987, při jediné návštěvě Tour na Mont Aigoual ještě nebyl ve žlutém trikotu, ale celý ročník poté vyhrál. Nicolas Roche dnes vyprovokoval celý únik. Byl prvním kdo nastoupil a na prvních dvou prémiích třetí kategorie si připsal vždy po dvou bodech. V dalším průběhu mohl patřit k favoritům, ale útoky Neilsona Powlesse a Alexeye Lutsenka ho do boje o výhru nepustily. Pro zítřek tak jako malou satisfakci obdržel alespoň červená čísla.

Smolaři dne – diváci

Col de la Lusette. Zraky všech se sem upírali, zatím nejtěžší stoupání na letošní Tour de France a všichni čekali první větší představení favoritů pro celkové pořadí. To se nestalo a v celém kopci nastoupil pouze Fabio Aru, kterého peloton posléze dojel. V závěru nastoupil ještě Julian Alaphilippe, ale získal jedinou sekundu. Diváci natěšení na kvalitní horský souboj byli ochuzeni.

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (2020): Tour de France: Alexey Lutsenko wins stage 6 on summit of Mont Aigoual, https://www.cyclingnews.com/races/tour-de-france-2020/stage-6/results/ (3. 9. 2020)