Bojovník a smolaři 3. etapy TdF – Michael Schär vs. Jumbo-Visma

nabor

Bojovníkem byl zvolen Michael Schär a smolařem etapy musíme zvolit tým Jumbo-Visma kvůli odstoupení Roberta Gesinka a pádu Primože Rogliče v závěru etapy.

Bojovník etapy: Michael Schär (AG2R Citroën)

Michael Schär byl členem nejdříve pětičlenného a následně čtyřčlenného úniku. Celá skupina byla v závěru dojeta pelotonem a Maxime Chevalier z B&B Hotels zůstal v čele nejdéle. Organizátoři ale zvolili jako bojovníka Michaela Schära.

Smolaři etapy: Primož Roglič a Robert Gesink (Jumbo-Visma)

Přimož Roglič smolař 3. etapy Tour de France 202137 kilometrů po startu spadl bez zjevných příčin Robert Gesink a Geraint Thomas z Ineosu. Nejdříve to vypadalo, že smolařem etapy bude Geraint Thomas, který se nezvedal ze země, držel se za rameno v bolestivé grimase a byl v péči lékaře. Naopak Robert Gesink sedl na kolo a pokračoval dále. Opak ale byl pravdou. Gesink později ze závodu odstoupil a Thomas se s pomocí týmových kolegů vrátil do pelotonu.

Nakonec ale musíme smolařem označit celý tým Jumbo-Visma, protože v závěru spadl Primož Roglič a celý tým musel jeho ztrátu stahovat. Roglič ztratil přes minutu a dvacet vteřin a zmizel z první desítky Tour de France 2021.

Pádů bylo v etapě ještě více. O nich se dočtete v reportáži 3. etapy.

Ilustrační foto: Bettini Photo