Bojovník a smolaři 16. etapy Tour – Patrick Konrad vs. Sonny Colbrelli

nabor

První etapa po druhém volném dnu otevřela třetí týden Tour de France. Etapovou výhru i čísla pro bojovníka etapy slaví Patrick Konrad (Bora-hansgrohe). Za smolaře etapy jsme vybrali Sonnyho Colbrelliho (Bahrain-Victorious).

Bojovník dne – Patrick Konrad (Bora-hansgrohe)

Je teprve třetím Rakušanem v historii, který vyhrál etapu na Tour de France. Navíc v dresu mistra Rakouska. A také první profesionální výhra mimo národní šampionát. A navíc jakým způsobem. Byl aktivní v boji o únik, do kterého se nakonec dostal. Rozhodl se na Col de la Core dojet k ujetému triu na čele, což se ukázalo jako vynikající tah. Pak se jich zbavil a dlouhým sólovým nástupem si dojel pro dominantní výhru. Navíc ukončil dlouhé čekání Rakouska na etapovou výhru na Tour, kdy doposud posledním vítězem byl Georg Totschnig v roce 2005.

Smolař dne – Sonny Colbrelli (Bahrain-Victorious)

Smolařem dne jsme vybrali dalšího člena a dalšího mistra své země, tentokrát z Itálie. Sonny Colbrelli zajel znovu v těžké vrchařské etapě fantasticky. Nereagoval na původní útok Konrada, ale když se pak opakovaně zvedal David Gaudu, tak právě Colbrelli zůstával na jeho zadním kole. Jenže Konrad byl dnes nechytatelný a Colbrelli znovu na vysněnou etapu na Tour de France nedosáhl a zbylo mu druhé místo.

Zdroj obrázku:
Twitter (©2021): Tour de France, https://twitter.com/LeTour/status/1414961210466910214/photo/1 (13. 7. 2021)