Bojovník a smolaři 13. etapy Tour de France.

nabor

13. etapa Tour de France 2021 přinesla jednoznačnou odpověď na otázku: Kdo je největším bojovníkem – Mark Cavendish! Smolařů bylo dnes několik, a to díky hromadnému pádu…

Bojovník dne – Mark Cavendish (DQS)

Britský fenomenální sprinter Mark Cavendish dnes opět zářil a po těžkém spurtu všem ukázal záda. Jeho vítězné gesto stvrdilo historický počin, a sice vyrovnání rekordu Eddieho Merckxe z roku 1975 v počtu etapových vítězství na Tour de France. Dnes to byla jeho 34. vítězná etapa! (Názor redakce nemusí souhlasit s výrokem jury.) Cavendishovy výkony dávají tušit, že tento milník by mohl být překonán. V třetím bloku bude mít ještě další dvě příležitosti.

Smolaři dne – účastníci pádu v dnešní etapě

Dnešní etapa byla dlouhá téměř 220 kilometrů a předpokládalo se, že bude mít klidný průběh. Jenže po zhruba 165km tento scénář vzal za své a došlo k hromadnému pádu několika jezdců. Pravděpodobnou příčinou byla nepozornost jednoho ze závodníků v zadní části pelotonu. Mezi smolaře dne tak patří tři jezdci, kteří dnes bohužel museli kvůli zranění z pádu odstoupit z letošní Tour de France. Jsou to: Simon Yates (Team BikeExchange), Roger Kluge (Lotto-Soudal) a Lucas Hamilton také z týmu BikeExchange. Přejeme brzké uzdravení!