Bojovník a smolaři 13. etapy: Geoffrey Bouchard a Alessandro Tonelli vs. BORA-hansgrohe

nabor

Za bojovníky jsme dnes vybrali poslední přeživší z denního úniku – Geoffreye Boucharda a Alessandra Tonelliho. Smolařem je pak celý tým BORA-hansgrohe.

Bojovníci etapy: Geoffrey Bouchard a Alessandro Tonelli

Geoffrey Bouchard a Alessandro Tonelli se dostali do denního úniku na začátku dne. Doplnili je ještě Simon Pellaud, Simone Ravanelli, Rodrigo Contreras, Alessandro Tonelli, Harm Vanhoucke a Lorenzo Rota. Peloton si tuto skupinu hlídal a nedával jim příliš prostoru. Přesto Bouchard s Tonellim na prvním stoupání dne Roccolo nastoupili ostatním. Zatímco zbytek úniku byl rychle dojet, tato dvojice ještě chvíli hájila čelní pozice. Rychlému tempu pelotonu však nemohli konkurovat a ještě před vrcholem byli dojeti.

Smolař etapy: BORA-hansgrohe

Německá stáj měla tuto etapu v hledáčku. Dvě krátká stoupání v závěru etapy měla ukončit naděje všech spurtérů a Peter Sagan si pak měl dojet pro vítězství. Bora tak po většinu dne trávila na čele pelotonu a hlídala odstup čelní skupiny. Na prvním stoupání Roccolo rozjela vysoké tempo a odpárala Arnauda Démara či Álvara Hodega. Jenže přišlo druhé stoupání Calaone a tempo rozjeli někteří vrchaři. Peter Sagan tomuto tempu nestačil a odpadl. Ve sjezdu a na následné rovině se ještě pokoušel vrátit za pomoci Bena Swifta, ale jejich snaha byla neúspěšná. Přesto mohla Bora doufat ve výhru. V čelní skupině měli Patricka Konrada. Ten byl v závěru hodně rychlý, ale po těsném finiši na něj zůstalo jen třetí místo.