nabor

Za bojovníky jsme dnes vybrali poslední přeživší z denního úniku – Geoffreye Boucharda a Alessandra Tonelliho. Smolařem je pak celý tým BORA-hansgrohe.

Bojovníci etapy: Geoffrey Bouchard a Alessandro Tonelli

Geoffrey Bouchard a Alessandro Tonelli se dostali do denního úniku na začátku dne. Doplnili je ještě Simon Pellaud, Simone Ravanelli, Rodrigo Contreras, Alessandro Tonelli, Harm Vanhoucke a Lorenzo Rota. Peloton si tuto skupinu hlídal a nedával jim příliš prostoru. Přesto Bouchard s Tonellim na prvním stoupání dne Roccolo nastoupili ostatním. Zatímco zbytek úniku byl rychle dojet, tato dvojice ještě chvíli hájila čelní pozice. Rychlému tempu pelotonu však nemohli konkurovat a ještě před vrcholem byli dojeti.

Smolař etapy: BORA-hansgrohe

Německá stáj měla tuto etapu v hledáčku. Dvě krátká stoupání v závěru etapy měla ukončit naděje všech spurtérů a Peter Sagan si pak měl dojet pro vítězství. Bora tak po většinu dne trávila na čele pelotonu a hlídala odstup čelní skupiny. Na prvním stoupání Roccolo rozjela vysoké tempo a odpárala Arnauda Démara či Álvara Hodega. Jenže přišlo druhé stoupání Calaone a tempo rozjeli někteří vrchaři. Peter Sagan tomuto tempu nestačil a odpadl. Ve sjezdu a na následné rovině se ještě pokoušel vrátit za pomoci Bena Swifta, ale jejich snaha byla neúspěšná. Přesto mohla Bora doufat ve výhru. V čelní skupině měli Patricka Konrada. Ten byl v závěru hodně rychlý, ale po těsném finiši na něj zůstalo jen třetí místo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.