Bojovník a smolaři 12. etapy Tour de France – Nils Politt vs. Peter Sagan

nabor

Vítěz 12. etapy se stal i jejím největším bojovníkem. Imanol Erviti a Harry Sweny se museli spokojit až s 2. a 3. místem, a tak by jim titul smolařů dne slušel. Jenže…

Bojovník dne – Nils Politt (BORA-hansgrohe)

Nils Politt si za vítězstvím šel od začátku etapy. Poté, co si naskočil do denního úniku, zde patřil k nejaktivnějším. Zkoušel nastupovat již dlouhých 80 kilometrů před cílem, ale tento atak ostatní zachytili a nedovolili německému závodníkovi odjet. Politt se ale nevzdával a společně s Imanolem Ervitim zachytil nástup Harryho Sweenyho necelých 40 kilometrů před páskou. 14 kilometrů před cílem pak vyrazil osamoceně a dojel si pro životní prvenství.

Smolař dne – Peter Sagan (BORA-hansgrohe)

Ještě před startem etapy se objevila jedna z nejdůležitějších zpráv dne – Peter Sagan odstoupil. Slovenský závodník si poranil koleno ve společném pádu s Calebem Ewanem ve 3. etapě. Toto zranění mu sice umožnilo pokračovat nadále, avšak v 10. etapě do Valence do něj utrpěl další ránu. Vše pak završila 11. etapa s dvojnásobným výjezdem na Mont Ventoux, kterou Sagan sice objel, avšak bolavému kolenu to příliš nepomohlo. Do dnešní etapy tak již nenastoupil. Byl devátou obětí včerejší etapy.

Fotografie: Getty Images