Bojovník a smolaři 12. etapy: Simon Pellaud vs. NTT Pro Cycling

nabor

V dnešní dlouhé kopcovité etapě, poznamenané chladným počasím a mokrými silnicemi, jsme výjimečně nezvolili bojovníkem vítěze a smolařem jednoho jezdce.

Bojovník etapy: Simon Pellaud (Androni Giocattoli-Sidermec)

Sedmadvacetiletý Švýcar se aktivně dostal do početného úniku v začátku etapy, tak, jak se sluší na jezdce druhodivizního týmu. Velmi aktivně pokračoval i dál a vyjel si pro maximum bodů na první prémii 4. kategorie i na dalších třech prémiích 3. kategorie, i když počasí jezdcům silně nepřálo. Získal tak celkem 30 bodů a posunul se o 19 míst ve vrchařské soutěži, na místo šesté, se ztrátou 45 bodů na vedoucího Rubena Guerreiru (EF). Za třetí prémií se navíc pokusil ve sjezdu pokračovat a odpoutat se od kolegů v úniku. Na vítězství to nakonec nebylo, ale třeba příště… A těch 45 bodů je přece také řešitelných…

Smolaři etapy: tým NTT Pro Cycling

I když byl dnes únik „propuštěn“ až na 12 minut, etapa se zdála být příznivá pro boj o celkové  umístění. Tým NTT se nejvíce podílel na tom, že se náskok uprchlíků v polovině etapy zmenšil na polovinu, a všichni jsme byli zvědaví, co bude dál. Pak ale v nejtěžších stoupáních přišel vydatný déšť a dokonce bouřka, která zhoršovala i televizní přenos, a spousta jezdců byla nakonec ráda, že se vůbec dostala promrzlá do cíle. Usilovná práce NTT, především Danillo Wysse a poté Victora Campenaertse, tak bohužel přišla vniveč a Domenica Pozzoviva se nepodařilo v celkové klasifikaci nikam posunout.