nabor

Královská etapa Vuelty je minulostí. Mýtické Angliru obstaralo dnešní finále. Bojovníkem etapy byl vybrán Guillaume Martin, za smolaře dne jsme vybrali fanoušky.

Bojovník dne – Guillaume Martin (Cofidis)

Pořadatelé závodu za bojovníka závodu vybrali Francouze Guillauma Martina. Závodník Cofidisu je v průběhu závodu velmi aktivní, chodí do úniků a bojuje o etapy. Do úniku si skočil i dnes a vyhrál čtyři z pěti prémií na trati, čímž si znovu upevnil vedení v soutěži nejlepšího vrchaře.

Smolaři dne – diváci

Smolařů dne je z této etapy i několik miliónů. Angliru je pro Vueltu mýtická hora, možná nejtěžší a nejznámější ve Španělsku. Kopec, kde se odehrála fenomenální bitva mezi Chrisem Hornerem a Vincenzem Nibalim v roce 2013. Alberto Contador zde zaznamenal v roce 2017 poslední kariérní vítězství a fanoušci se těšili na další fenomenální podívanou.

Bohužel se tak nestalo a dlouho byl obrázek stejný. Favorité vyskládaní za vlakem Jumba, a už to vypadalo na další spurt na posledních 500 metrech mezi favority. Nakonec 3,5 kilometru před cílem vyrazil Enric Mas a trochu rozpohyboval chod věcí, ale první sedmička se na stoupání s takovým potenciálem zvrátit celé celkové pořadí vměstnala do 26 vteřin. Jaká škoda.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.