Bojovník a smolaři 12. etapy – Guillaume Martin vs. diváci

nabor

Královská etapa Vuelty je minulostí. Mýtické Angliru obstaralo dnešní finále. Bojovníkem etapy byl vybrán Guillaume Martin, za smolaře dne jsme vybrali fanoušky.

Bojovník dne – Guillaume Martin (Cofidis)

Pořadatelé závodu za bojovníka závodu vybrali Francouze Guillauma Martina. Závodník Cofidisu je v průběhu závodu velmi aktivní, chodí do úniků a bojuje o etapy. Do úniku si skočil i dnes a vyhrál čtyři z pěti prémií na trati, čímž si znovu upevnil vedení v soutěži nejlepšího vrchaře.

Smolaři dne – diváci

Smolařů dne je z této etapy i několik miliónů. Angliru je pro Vueltu mýtická hora, možná nejtěžší a nejznámější ve Španělsku. Kopec, kde se odehrála fenomenální bitva mezi Chrisem Hornerem a Vincenzem Nibalim v roce 2013. Alberto Contador zde zaznamenal v roce 2017 poslední kariérní vítězství a fanoušci se těšili na další fenomenální podívanou.

Bohužel se tak nestalo a dlouho byl obrázek stejný. Favorité vyskládaní za vlakem Jumba, a už to vypadalo na další spurt na posledních 500 metrech mezi favority. Nakonec 3,5 kilometru před cílem vyrazil Enric Mas a trochu rozpohyboval chod věcí, ale první sedmička se na stoupání s takovým potenciálem zvrátit celé celkové pořadí vměstnala do 26 vteřin. Jaká škoda.