Bojovník a smolaři 10. etapy Tour de France – Hugo Houle vs. Jumbo-Visma

nabor

Po volném dni je Tour de France zpátky. Dění restartovala desátá etapa z Albertville do Valence, která skončila hromadným dojezdem. V naší rubrice bojovník a smolaři jsme dnes, stejně jako organizátoři, udělili titul bojovníka Hugo Houlemu (Astana-Premier Tech) a smolařem dne vybrali tým Jumbo-Visma.

Bojovník dne – Hugo Houle (Astana-Premier Tech)

Kanadský závodník Hugo Houle se dnes, společně s Toshem Van der Sandem (Lotto Soudal), dostal do úniku. Společně přejeli prémii Col de Couz, kterou Houle vyhrál. Druhý byl na spurterské prémii La Placette. Spolu dojeli až na nehodnocené stoupání Beauregard-Baret. V něm se Houle od svého soupeře odpoutal, ale pouze na chvíli, protože za ním zkoušel zaútočit tým BikeExchange, což i Houleho cestu v úniku ukončilo.

Smolaři dne – Jumbo-Visma

Za smolaře dne jsme vybrali tým Jumbo-Visma. Tým přišel o svého lídra na celkové pořadí Primože Rogliče a zkušeného Roberta Gesinka. Velkou náplastí na ztráty a šrámy na těle z prvního týdne by pro Jumbo byla vyhraná etapa. O to se dnes pokusil Wout van Aert. Belgický mistr měl v závěru ideální pozici za zadním kolem Marka Cavendishe. Rychlost v závěru měl, ale etapový vavřín týmu utekl, protože Mark Cavendish nedal opět nikomu šanci a Van Aert skončil druhý.

Zdroj obrázku:
Twitter (©2021): Astana-Premier Tech, https://twitter.com/AstanaPremTech/status/1412419545848061958/photo/1 (6. 7. 2021)