Bojovník a smolaři 1. etapy Tour – Ide Schelling vs. peloton

nabor

První etapa Tour nabídla velké drama. Bojovníkem dne byl zvolen Ide Schelling z Bory. Za největší smolaře etapy byl naší redakcí vybrán celý peloton, který dvakrát potkal velmi těžký pád. 

Bojovník etapy – Ide Schelling (Bora-hansgrohe)

Mladičký Nizozemec si hned v první etapě naskočil do úniku. Z původní šestice se zvedl na prémii Côte de Stang ar Garront a od té chvíle jel na čele sám. Schelling pravidelně sbíral body na prémiích a po etapě se oblékl i do puntíkatého trikotu pro lídra vrchařské soutěže. Od pořadatele i od naší redakce je bojovníkem dne po zásluze.

Smolaři etapy – peloton

Za smolaře etapy jsme označili celý peloton. Na vrcholu vrchařské prémie Côte de Saint-Rivoal se jedna z fanynek postavila ke krajnici i s velkým kartonovým transparentem. Ten zasahoval do vozovky a na úzké cestě nemohli jezdci minout. Tony Martin po kontaktu s transparentem spadl a přes něj šla drtivá většina pelotonu a v pádu nebo za ním zůstalo přes 100 závodníků včetně Van Aerta, Alaphilippa, Pogačara, Rogliče, Sagana, Colbrelliho, van der Poela a dalších. Právě po tomto pádu odstoupil i Jasha Sütterlin (DSM).

Bohužel to nebyl jediný pád. V dalším, asi 7 kilometrů před cílem, skončila další početná skupina lidí, včetně celého týmu Israel Start-Up Nation. Obzvlášť špatně vypadal Chris Froome, ale nakonec se do cíle dostal. Velkou ztrátu po pádu zapsali i lídr Movistaru Miguel Ángel López, Alejandro Valverde nebo Richie Porte z INEOSu.

Zdroj obrázku:
Twitter (©2021): Tour de France, https://twitter.com/LeTour (26. 6. 2021)